Трамп vs Клінтон. Що це означає для України

8 коментувати
Найбільш вірогідним сценарієм подальшого розвитку президентської кампанії в США є битва між Клінтон і Трампом з подальшою перемогою демократки

Особливість нинішньої президентської кампанії в США в тому, що вперше визначені шанси на перемогу є у кандидата,який істотно вибивається зі звичного ряду американського політичного істеблішменту.

Це Дональд Трамп, мільярдер, який не соромиться своїх расистських поглядів, розкоші і презирливого ставлення до опонентів, а також представляє брутальну політичну культуру нуворишів.

Його постать виникла на американському небосхилі, як результат певного розчарування в традиційних політичних лідерах США. Крім того, свою лепту внесли фобії малоосвіченої частини американського суспільства – боязнь імміграції та іммігрантів, яку активно експлуатує Трамп.

Доля цих виборів у значній мірі визначатиметься тим, наскільки фактор Трампа буде домінувати в подальшій кампанії. Якщо Трамп отримає номінацію від Республіканської партії, ставши офіційним кандидатом на виборах, залишок виборчої кампанії пройде під гаслом «не допустити до влади авантюриста і расиста Трампа». Якщо ж республіканцям вдасться переламати ситуацію на праймеріз, і буде номінований, наприклад, Тед Круз (який також є досить консервативним кандидатом, але більш зрозумілим республіканському мейнстріму), тоді кампанія увійде в штатне русло і визначити фаворита буде складно.

Трамп представляє брутальну політичну культуру нуворишів

Таким чином, вся увага прикута до номінації республіканців. Тим часом, у демократів ситуація теж досить цікава. Хілларі Клінтон намагається взято реванш за свою поразку на праймеріз вісім років тому, коли вона поступилася Бараку Обамі, довівши, що все ж таки у неї є перспектива стати президентом. На сьогоднішній день складається враження, що вона домінує в демократичному таборі, істотно випереджаючи іншого претендента Берні Сандерс. Разом з тим, вісім років тому її позиції на початку виборчої кампанії також виглядали краще, ніж позиції Обами, але в підсумку вона програла.

Нічого не можна виключати. Найбільш імовірним сценарієм подальшого розвитку президентської кампанії в США є битва між Клінтон і Трампом з подальшою перемогою демократки. Однак американські вибори неодноразово приносили сюрпризи. Не виключено, що сюрпризи будуть і в цьому році.

Що стосується інтересу України на цих виборах, то президент Клінтон для нас, звичайно, біьш бажана персона. Вона добре знає нашу країну, і не раз відвідувала її в якості першої особи США. Безумовно, вона буде проводити курс, що відповідає запитам і очікуванням української сторони. Можливо, відзначиться більш наполегливою проукраїнською політикою.

Що стосується таких кандидатів як Круз з республіканців або Сандерс з демократів, то вони в меншій мірі «засвітилися» в українському питанні. Можливо, у них немає настільки явного знання української проблематики. Тим не менш, з ними не пов'язані такі тривоги, як з можливим президентством Трампа.

Трамп – класичний популіст. Він не показує жодного інтересу до стратегічного мислення і бачення проблем, які не приносять прямих політичних дивідендів. І оскільки українське питання прямих політичних дивідендів на американських президентських виборах не приносить, то його інтерес до України є маргінальним. Більш того, він багатьох шокував своїми компліментами на адресу Путіна. У цьому сенсі його політика стосовно України може бути досить проблематичною, але такою є постать Трампа в цілому. Українське питання тут не стоїть осібно. Його особистість і цінності, пов'язані з ним, в цілому загрожують американській політиці і американським традиціям.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.