Що визначить результат виборів у США

1 коментувати
Рейтинги кандидатів у президенти США зрівнялися. Тепер головне – хто краще мобілізує свій електорат

Згідно з результатами останнього опитування, Гілларі Клінтон втратила свою перевагу у 6% над Дональдом Трампом, і рейтинги двох кандидатів зрівнялися. Тепер шанси обох кандидатів – 50/50, причому динаміка – на боці Трампа.

Ми виходимо приблизно на ті ж прогнози, що були на початку вересня. Кількість прихильників двох основних кандидатів практично однакова. Ключове питання, яке зараз багато хто ставить перед собою, полягає в тому, хто зможе краще мобілізувати свій електорат, забезпечивши високу явку. Чиї прихильники більш мотивовані прийти на виборчі дільниці і підтримати свого кандидата.

Не дарма американські дослідження громадської думки звертають увагу на такий показник як ентузіазм виборців: їх готовність йти на вибори, віра в свого кандидата, бажання підтримати його. За цим показником у Трампа перевага. Судячи з опитувань, серед його прихильників кількість мотивованих і впевнених у своєму кандидаті виборців перевищує 50%, а серед прихильників Клінтон – лише трохи більше 40%. Це може вплинути на явку, частина прихильників Клінтон можуть просто проігнорувати голосування, оскільки менше вірять в свого кандидата. Команда Трампа будує свої розрахунки, зокрема, на цьому факторі.

Від голосування у Флориді, Північній Кароліні, Неваді та Колорадо залежать результати виборів

Крім того, потрібно дивитися на результати голосування в таких штатах, як Флорида, Північна Кароліна, Невада і Колорадо. Від голосування в цих штатах залежить результат виборів. З названих штатів Клінтон достатньо виграти в одній лише Флориді – тоді результат виборів на її користь. Тоді як Трампу для перемоги потрібно виграти у всіх чотирьох перерахованих штатах. І це зовсім не виключено. Навіть у тих штатах, де у кандидатів є невелика перевага (4-5%), результат може бути несподіваним.

Протягом всієї президентської кампанії рейтинги кандидатів гойдалися в різні сторони. З початку активної фази передвиборчої гонки, тобто, з липня, Трампу мінімум три рази вдавалося на короткий час переломити ситуацію на свою користь. І йому дуже пощастило, що один з таких моментів припав на останні дні кампанії. У Трампа з'явився шанс.

Причину різкого падіння підтримки Клінтон пов'язують з інформацією про поновлення розслідування ФБР з приводу використання Гілларі особистої пошти для секретного службового листування під час перебування на посаді держсекретаря. Ніяких звинувачень в бік Клінтон не висунуто – з'явилося лише повідомлення про сам факт розслідування. Але для багатьох виборців цей фактор, мабуть, виявився важливим.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.