Що було б з Україною без Майдану

8 коментувати
Кризу можна було б відтягнути – максимум на півтора роки, але тоді з великою імовірністю її наслідки були б ще більш кривавими і трагічними для України

Почитав деякі пости противників Майдану, написані "до річниці". Всі їхні аргументи виходять з тези про те, що якби не було Майдану, то ми всі ці три роки жили б в абсолютно штатному режимі: мали б той самий курс долара, ті самі тарифи, ту саму "стабільність"; не було б війни, втрати Криму, економічної кризи.

А на чому базується таке припущення? Воно висмоктане з пальця і не враховує жодних реалій (від геополітичних та безпекових до бюджетно-фінансових), що склалися на кінець 2013 року.

Насправді Майдан дав нам чи не найм’якіший із реально можливих "виходів" з режиму Януковича. Ще у 2010 році я говорив, що Янукович – це квиток в один кінець, і позбутися його без потрясінь не вдасться, виходячи з природи режиму.

Угода про асоціацію була шансом пом’якшити вади режиму, і це було однією з причин виборювати її підписання. Янукович міг би уникнути Майдану, уклавши угоду, і тим самим давши людям обіцяне світло в кінці тунелю. Але у такому випадку до нього б неминуче прийшов "антимайдан" з іншого флангу.

Путін у період 2012-13 років посилився настільки, що не дав би жодного шансу Януковичу безболісно укласти угоду з ЄС

Адже Путін у період 2012-13 років посилився настільки, що не дав би жодного шансу Януковичу безболісно укласти угоду з Євросоюзом (і тим самим пом’якшити свій антагонізм з активною частиною суспільства) чи народові – позбутись Януковича без реальної і жорстокої боротьби за виживання. Війна могла б бути більш руйнівною, а її наслідки – більш далекосяжними, якби Янукович протримався ще хоча б рік.

Немає жодних тверезих підстав вважати, що історія мала шанс піти гладко і уникнути гострих кутів, якби Майдан не почався три роки тому. Кризу можна було б відтягнути – максимум на півтора роки, але тоді з великою імовірністю її наслідки були б ще більш кривавими і трагічними для України.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Больше мнений здесь


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.