Путін повертається в клуб найсильніших

11 коментувати
Російському президентові хотілося б створити потужну політичну коаліцію, яка дозволила б йому знову опинитися в системі координат Заходу

У світлі більш теплого прийому Володимира Путіна на саміті Великої двадцятки в Туреччині, де він провів переговори з основними світовими лідерами, багато хто задається питанням, наскільки «потеплішають» відносини Росії і Заходу, враховуючи наростання терористичних загроз, та чи візьмуть РФ в коаліцію боротьби проти Ісламської держави?

Заклики до тіснішої співпраці з Росією звучали давно, але зважаючи на останні трагічні події у Франції, вони істотно активізувалися. Зокрема, французький президент Франсуа Олланд заявив, що має намір зустрітися з Обамою і Путіним, оскільки задля ефективної боротьби з екстремістами в Сирії необхідна єдина велика коаліція.

Якщо раніше російська сторона абсолютно самостійно здійснювала планування своєї повітряної операції в Сирії і не погоджувала нанесення авіаударів з західною антиіділівською коаліцією, то зараз, очевидно, склалися обставини, при яких найбільш активні учасники будуть прагнути координувати свої атаки. Росія, таким чином, виявиться втягнутою у цей процес.

У всіх сторін свої інтереси

По мірі наростання інтенсивності військової кампанії проти ІДІЛ, сторони будуть зобов'язані координувати свої дії. Тому цілком можливо доведеться говорити про якусь узгодженість між РФ і Заходом у військовому плані. Зокрема, за даними ЗМІ, Росія вже припинила наносити удари по силам антиасадівської опозиції, що було ключовим моментом для початку діалогу.

У той же час, про повноцінне входження Росії в антиіділівську коаліцію говорити передчасно. Природно, Путіну хотілося б створити потужну політичну коаліцію, яка дозволила б йому повернутися в систему координат Заходу, а в ідеалі ще й отримати за підсумками війни щось на зразок Ялтинської конференції 1945 року з розділом сфер впливу. Його програма-мінімум – повернутися за стіл переговорів, максимум – отримати більшу свободу дій в Україні та інших країнах, які він вважає своєю сферою впливу.

Тим не менш, військова коаліція – навіть якщо вона відбудеться – не означає політичної коаліції. Дуже глибокі розбіжності і недовіра між Заходом і Росією, тому дана взаємодія буде носити ситуативний характер. У всіх сторін свої інтереси. Хтось буде вживати термін «коаліція», хтось - ні. Це не так вже й важливо.

Важливо те, що це дозволяє Путіну повернутися в клуб найсильніших держав, оскільки в даному випадку потрібна військова сила, і в Росії вона є. Участь у сирійській кампанії дозволить Путіну повернутися з певної ізоляції, ставши одним із учасників вирішення проблеми, а не її створення. Тим не менш, у США теж є військова сила, і Росія в даному випадку не пропонує нічого унікального, чого немає у Заходу.

Крім військової взаємодії в Сирії, на саміті Великої двадцятки буде обговорюватися і Україна. Всупереч розхожій думці, Захід перебуває в таких умовах, що навіть при бажанні деяких політиків, він не зможе пов'язати сирійський процес з переговорами по Україні. Подібними діями він підірве свою легітимність, а це занадто висока ціна з урахуванням того, що в Сирії Росія не може запропонувати нічого унікального.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.