Чи продовжить Європа санкції проти Росії

4 коментувати
Багато хто сумнівається в доцільності використання санкцій, які, на їхню думку, не призводять до зміни політики Росії

З кожним роком Європейському Союзу все складніше об'єднатися навколо продовження санкцій проти Росії. «Опір цьому всередині ЄС зростає. Порівняно з минулим роком, буде складніше знайти єдину позицію», - зазначає міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Гострота моменту трохи притупляється. Те, що рік чи два роки тому здавалося безпрецедентним порушенням всіх правил і укладу життя в Європі, сьогодні поступово стає звичним. Відповідно, знижується гострота реакції.

Багато хто сумнівається в доцільності використання санкцій, які, на їхню думку, не призводять до зміни політики Росії. Крім того, існують певні бізнес-інтереси. Хтось безпосередньо лобіює інтереси РФ в Європі, хтось – залежить від співпраці з нею. Тут же варто відзначити колосальну роботу з розхитування європейського консенсусу, яку робить сама Росія. Це робота з різними політичними силами, групами та окремими політиками, спрямована на те, щоб розхитати єдність всередині ЄС. Всі ці фактори в сукупності ускладнюють питання продовження санкцій проти РФ.

Політика використання санкцій в таких масштабах є безпрецедентною для ЄС

Разом з тим, потрібно зазначити, що політика використання санкцій в таких масштабах є безпрецедентною для Європи. Вона стала реакцією на те, що ще недавно здавалося немислимим. Але «ефект немислимості» обмежений у часі. Багато хто вже почав звикати і кажуть щось на кшталт: «Світ змінився. Ми ніяк не можемо на це вплинути, тож навіщо зазнавати непотрібних економічних втрат?». Такі голоси, безумовно, є, хоч і не становлять більшості. Але чим далі, тим вони будуть звучати активніше.

Навіть більше, деколи можна почути думки про те, що Україна затягує процес реалізації Мінських угод. Це частина стратегії Росії – створити ситуацію, завдяки якій можна було б звинуватити Україну в порушенні домовленостей. Як відомо, існують суперечки з приводу послідовності кроків у виконанні Мінська: Україна наполягає на виконанні умов, що стосуються безпеки, відведення військ, озброєння тощо, а Росія – політичної частини домовленостей (проведення виборів, амністії, внесення змін до Конституції). Але в цілому наші західні партнери розуміють, що неможливо просунутися в питанні виборів без забезпечення безпеки їх проведення. Неможливо говорити про повну нормалізацію політичного процесу без мінімальних гарантій про припинення насильства і виконання тієї частини Мінська, що стосується безпеки.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.