Перші дебати Клінтон і Трампа: хто кого

0 коментувати
Програш Трампа на дебатах зовсім не означає програш Трампа на виборах

Ті, хто давно спостерігає за американськими виборами, вже помітили: перші президентські дебати не є вирішальними. Дуже часто переможець перших дебатів програвав другі і треті, а також самі вибори – таке було і на минулих, і на позаминулих президентських виборах.

Тому після перших телевізійних дебатів Гілларі Клінтон і Дональда Трампа рано робити висновки, хто з них переможе. Безумовно, Клінтон виглядала переконливіше, але це було передбачувано. Для виборців Трампа не так вже й важливо, наскільки переконливо їх кандидат виглядає під час дебатів. Республіканець робить ставку на інше: він класичний популіст і демагог. Його головна тактика – дискредитація опонента, а не ідеологічні з нею суперечки. Тобто, програш Трампа на дебатах зовсім не означає програш Трампа на виборах.

Клінтон, звичайно, і компетентніше, і красномовніше, але не факт, що на цих виборах красномовство і компетентність стануть вирішальними. Зараз мова йде про те, що багато американців незадоволені усталеним порядком речей в Америці. Вони голосують за принципом від зворотного. Це протестне голосування – як Брексіт у Великобританії, коли люди голосували, не знаючи до пуття, чи винен Євросоюз у всіх їх бідах, чи ні. Точно так само американці можуть голосувати за Трампа, щоб тим самим виступити проти системи. І ця загроза зберігається.

Головна тактика Трампа – дискредитація опонента, а не ідеологічні з нею суперечки

На сьогоднішній день рано говорити про вплив дебатів на рейтинги, оскільки таких даних поки що немає. Але очікуваного перелому на користь Клінтон поки не відбулося. Останніми тижнями бали набирав тільки Трамп, Клінтон же розгубила свою перевагу, яка ще місяць чи два тому виглядала солідною.

Півтора місяці тому невизначені штати схилялися у бік Клінтон, але незабаром шанси обох кандидатів зрівнялися, і залишаються рівними навіть після дебатів. При цьому зберігається позитивна динаміка на користь Трампа. Для Клінтон дебати дійсно є найважливішим інструментом, але їх першого раунду недостатньо, щоб робити далекосяжні висновки.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.