Переговори нормандської четвірки. Без проривів

1 коментувати
Питання забезпечення перемир’я – передумова для будь-яких подальших кроків для переговорів

В переговорах навколо проблеми Донбасу на сьогоднішній день немає тієї критичної маси, яка б дозволяла розраховувати на проривні рішення. Поки сторони не погодяться щодо пріоритетності кроків, щодо зосередження на питаннях безпеки як передумови для будь-якого політичного процесу врегулювання, жодного серйозного прориву не станеться. Саме тому, можливо, стільки скепсису навколо цього процесу.

На разі важливо те, чи дійсно вдалося досягнути прогресу хоча б по якимось окремим пунктам. Це стосується проблеми досягнення стабільного перемир’я, проблеми обміну заручниками, проблеми ув’язнених. Можливо, варто спробувати спрямувати цей процес на невеликі успіхи, знизити амбіційність, зрозуміти, що до політичного врегулювання ще дуже далеко, а отже, слід спробувати розв’язати якісь базові, засадничі питання, такі як припинення вогню та звільнення заручників.

Ще один важливий момент: зважаючи на заяви спеціального представника США, очевидно, що Україна отримала досить непоганого союзника в особі Курта Волкера. Його позиція більш комфортна для України, ніж ми могли очікувати після перемоги на американських виборах Дональда Трампа. Багато хто боявся, що новий президент США займе більш несприятливу для України позицію, але цього не сталось.

Всі соромляться говорити про миротворців

Щодо дебюту Макрона. Його задача полягає в тому, щоб успішно стартувати. Він новий гравець в цьому процесі, і йому важливо не просто підхопити лінію адміністрації Оланда, але й заявити про себе як про певний центр ініціативи та активності. Інша справа, наскільки його пропозиції будуть погоджені з українською стороною, наскільки вони взагалі реалістичні. Були різні витоки з приводу так званого плану Макрона, але всі вони не дуже авторизовані.       

Очевидно, що на даному етапі проривів у політичному врегулюванні ситуації не буде, але питання забезпечення перемир’я – передумова для будь-яких подальших кроків, а для цього потрібні технічні і політичні рішення, реальне розведення. Всі соромляться говорити про миротворців, про те, що навряд чи вийде стабільний мир без міжнародної миротворчої операції. Думаю, що такі розмови повинні принаймні початись. Але в мене поки що немає оптимізму з приводу того, як вони будуть рухатись.  

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олександр Сушко
Олександр Сушко

Політолог-міжнародник, науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.