Хто та як повинен допомагати біженцям з Близького Сходу

4 коментувати
У світі активно процвітає міжнародний кримінальний бізнес, спекулюючий на людському нещасті

Виникнення кризи біженців в Європі спровокували дві ключові причини. По-перше, безперервна низка внутрішніх та міжнародних конфліктів навколо Південного та Східного Середземномор'я, а також на території різних арабських та африканських країн. Вони призвели до значного погіршення умов життя десятків мільйонів людей, а часом і до повної гуманітарної катастрофи.

По-друге, становлення потужної системи міжнародного бізнесу з транспортування людей в Європу. Як відомо, війни у цих регіонах відбувалися і раніше, проте подібних добре організованих потоків людей тоді не було. Це говорить про те, що існує сильна міжнародна кримінальна система з рекрутингу потенційних біженців і їх доставки до місця призначення в європейські країни.

У системи відразу декілька ланок - і в країнах-джерелах міграції, і в транзитних країнах, і в державах, що є кінцевим пунктом призначення. Тобто, на кожному з етапів цього незаконного транзиту, біженців зустрічають, беруть гроші і проводжають далі. Самостійно вони не змогли б виконати подібний шлях.

Таким чином, нинішні безперервні потоки біженців до кордонів Європи – це наслідок поєднання двох вищеописаних факторів: затяжні війни і колосальна кримінальна міжнародна система з транспортування людей.

У тих регіонах, звідки тікають біженці, є чимало благополучних країн з великою кількістю вільних грошей

Сьогоднішня криза продемонструвала, що міжнародної системи надання допомоги біженцям не існує, але при цьому активно процвітає міжнародний кримінальний бізнес, спекулюючий на людському нещасті.

Зокрема, в тих регіонах, звідки тікають біженці, є чимало благополучних країн з великою кількістю вільних грошей – ті ж Саудівська Аравія, Катар або ОАЕ, - які і в культурному плані набагато ближче до стражденних держав та їх населення. Але міжнародної системи надання допомоги мігрантам не існує, тому відповідальність перекладається на далеку Європу, про яку поширюється різна інформація, мовляв, там цих людей будуть нескінченно утримувати, годувати; там біженці побачать мир та спокій, доброзичливе до себе ставлення.

Таким чином, цю проблему потрібно виносити на більш високий глобальний рівень. Зокрема, на рівень ООН. Це допомогло б рухатися у бік вироблення глобальної політики в галузі біженців, і не перекладати всю відповідальність на Європу. Точніше - на Німеччину та Швецію, що беруть на себе більше двох третин усього потоку біженців. Природно, що це непропорційно і безглуздо тієї гуманітарної ситуації, яка склалася на сьогоднішній день.

Необхідно чинити тиск на суміжні і більш благополучні країни арабського світу і Перської затоки з тим, щоб вони приймали участь в наданні допомоги біженцям. Крім того, необхідно більш ефективно виявляти та ліквідовувати ланцюжки міжнародних кримінальних структур, що займаються транспортуванням біженців. Без них рекрутинг і доставка мігрантів були б неможливими.

Тут, до речі, дуже важливим є залучення Туреччини, що намагається самоусунутися від вирішення проблем біженців. Чому? Тому що завдяки цьому вони досить швидко залишають територію країни в напрямку Греції та інших країн ЄС. Тобто, влада Туреччини воліє взагалі не втручатися, хоча основні логістичні та організаційні центри міжнародного кримінального бізнесу по переправі людей знаходяться саме в цій країні.

Так, дуже важливо домогтися безпосередньої участі у вирішенні цієї кризи країн, що безпосередньо межують з конфліктними зонами та зонами соціального лиха.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.