Гілларі проти Дональда. Хто кого

2 коментувати
Клінтони багатьом американцям здаються вчорашнім днем, а Трамп – ковтком свіжого повітря

Протягом останніх днів кандидат в президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп зробив ряд неоднозначних заяв, чим завдав збитків своїй передвиборній кампанії. Так, республіканець заявив, що Путіна в Україні немає і що він готовий розглянути питання визнання Криму частиною Росії. Крім того, Трамп досить грубо прокоментував виступ батьків загиблого в Іраку американського солдата-мусульманина, припустивши, що мати загиблого мовчала, оскільки чоловік заборонив їй говорити. Останній інцидент викликав хвилю обурення в Сполучених Штатах, і це вже призвело до деякого падіння рейтингів Трампа.

Сумарно ефект останніх днів подіяв не на користь республіканця. Судячи з усього, він відстає від своєї суперниці Гілларі Клінтон. Тим не менш, робити якісь остаточні висновки передчасно. Розрив між двома кандидатами досить невеликий. Ситуація може багато разів змінюватися.

Трамп робить ставку на епатажну кампанію. Він прямо протиставляє себе не тільки Клінтон і президенту Обамі, але й усій традиційній політичній культурі та істеблішменту Штатів. Багатьом виборцям подобається брутальність республіканця. У ній вони бачать альтернативу сонній і порядком обридлій картині американського політичного життя, що асоціюється, в тому числі, з родиною Клінтон. Клінтони багатьом американцям здаються вчорашнім днем, а Трамп – ковтком свіжого повітря. Ці виборці готові пробачити кандидату-мільярдерові його вульгарність, брутальність і висловлювання, що йдуть врозріз не тільки з програмою його власної Республіканської партії, але і з глибоко вкоріненою традицією американської політики.

Нинішнє падіння рейтингу Трампа не можна назвати переломним моментом у битві

Тому нинішнє падіння рейтингу Трампа не можна назвати переломним моментом в битві. Попереду майже три місяці виборчої кампанії, протягом яких може статися що завгодно. Як відомо, Клінтон надзвичайно вразлива перед компроматом. Впевнений, що ті порції компромату проти неї, які вже опубліковані, - далеко не останній викид. По ній будуть бити з усіх доступних стовбурів. Головний козир проти Клінтон – її довга політична кар'єра і політична доля її родини. І подальші руйнівні викиди компромату проти кандидата від демократів не варто виключати. Їх, безсумнівно, підхопить і задіє штаб Трампа.

Виходячи з цього, на сьогоднішній день я оцінюю шанси обох кандидатів як приблизно рівні. За три місяці до виборів Трампу вдасться подолати негативні наслідки своїх невдалих висловлювань як на тему війни в Україні та Криму, так і на тему американських ветеранів війни в Іраку. Багато чого вирішиться в останні тижні і дні перед виборами.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.