Чорна смуга для Гілларі

3 коментувати
Шанси кандидатів у перегонах на посаду президента США практично зрівнялися. Якщо тренд збережеться, то ключову роль у нинішній ситуації можуть зіграти теледебати

У середині вересня, зазвичай, можна назвати переможця президентських перегонів у США: хто веде в рейтингу за 1,5-2 місяці до голосування, той і перемагає. На моїй пам'яті це неписане правило спрацьовувало практично завжди.

Але нинішні вибори, можливо, стануть винятком із цього правила. Смуга негативної динаміки, в яку потрапила кампанія Гілларі Клінтон, настільки серйозна, що може нівелювати її перевагу, яка виглядала ще кілька тижнів тому дуже переконливою: станом на початок вересня, вона випереджала свого суперника Дональда Трампа настільки, що його шанси розглядалися як теоретичні.

Однак подальша динаміка продемонструвала помітний негативний тренд для кандидата від демократів. З огляду на дані щодо тих виборців, які збираються брати участь у виборах, шанси Клінтон і Трампа зрівнялися. Але ж ці дані не враховують того ефекту, який справили на виборців хвороба Клінтон і її досить різкі вислови у бік прихильників Трампа (в одному з останніх коментарів кандидат від демократів зазначила, що республіканець використовує ксенофобські та расистські стереотипи в суспільстві).

У США, як відомо, працює двоступенева виборча система, згідно з якою для перемоги кандидат має заручитися підтримкою 270 вибірників, які визначаються за результатами голосування у кожному окремому штаті. За останні три тижні прогнозне число вибірників, на які Клінтон більш-менш гарантовано може розраховувати, впало з близько 270 до 209. Для Трампа ситуація протягом цього періоду залишалася стабільною. Сьогодні йому прогнозують, як мінімум, 154 голоси вибірників. При цьому кількість невизначених штатів значно зросла – за рахунок тих, що за попередніми прогнозами, повинні були підтримати Клінтон.

В історії США вже були прецеденти, коли кандидати програвали теледебати тільки тому, що погано виглядали

Іншими словами, Клінтон, як і раніше, попереду, але динаміка не на її користь. Крім того, потрібно дочекатися даних від ефекту, який справили хвороба та останні невдалі висловлювання.

Все це створює тривожну ситуацію для штабу Клінтон, якщо врахувати, що команда конкурента в останні тижні не припускалася суттєвих помилок. Вони зробили висновки з грубих ляпів у літній період, і станом на сьогодні складається враження, що Трамп почав вести кампанію набагато продуманіше й обережніше.

Якщо тренд збережеться, вже через два тижні шанси кандидатів зрівняються повністю. У такій ситуації ключову роль зіграють теледебати.

Сезон президентських теледебатів почнеться вже за два тижні. Традиційно вважається, що Клінтон має перевагу перед Трампом. Вона більш досвідчена і компетентна, за рахунок чого, безумовно, може обіграти свого суперника. Але цього разу дуже важливим є фактор стану здоров'я. Проведення теледебатів вимагає не тільки риторичних якостей, але й добрих фізичних даних. Глядачі не тільки слухають кандидатів, вони дивляться на них: як вони виглядають, як тримають себе, який їхній загальний стан. В історії США вже були прецеденти, коли кандидати програвали теледебати тільки тому, що погано виглядали і погано почувалися. І це одна з головних загроз для Клінтон на сьогодні.

Епізод зі здоров'ям, безумовно, не є вирішальним, однак потенційно він може повернути кампанію у вкрай невигідне для демократів русло. З'явилися чутки про можливу заміну кандидата від Демократичної партії. Загалом заміна кандидата в останні тижні до виборів не має прецедентів, тому важко говорити про якусь традицію або процедуру. Хоч би там що, для успішного проходження останньої фази передвиборчої кампанії з її численними поїздками і теледебатами дійсно дуже важливо, щоб кандидат мав достатні фізичні кондиції. Тому ситуація нині залишається малопрогнозованою. Не виключено, що в цій кампанії ще будуть великі сюрпризи.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.