Про людську гідність, державні нагороди і чиновників

1 коментувати
Чому чиновники вважають, що мають право спізнюватися на зустрічі, конференції та круглі столи

Нещодавно учасник події, яка мала бути присвячена врученню державних нагород, розповів таку історію.

Президент України видав указ про нагородження державними нагородами співробітників однієї поважної установи, яка відзначала свій ювілей. Ці співробітники були представлені до нагород колективом і керівництвом установи.

Останнім  часом церемонія  вручення державних нагород значно спрощена в тому сенсі, що нагороджених, як правило, вже не запрошують до президента на таку церемонію, а нагороди вручають представники президента, відповідальні державні чиновники, безпосередньо в трудових колективах. Мабуть, з огляду на майже воєнний стан в країні це правильно і доцільно.

Так от, нагороджених заздалегідь, майже за 10 днів, попередили, що вручення відбудеться у такий то день і час на зборах трудового колективу. Потім, напередодні і в день нагородження ще раз попередили і попросили, щоб прийшли точно в назначений час і без будь-яких запізнень.

Прийшли, зайшли до зали. Керівник установи повідомив присутніх, що ось-ось прибудуть високі посадовці і розпочнеться «церемонія».  Але через пару хвилин він оголосив, що надійшло смс-повідомлення з вибаченнями про затримку прибуття високих гостей на 20 хвилин. Ці 20 хвилин очікувань були заповнені врученням відомчих та корпоративних нагород тим, кому їх не вручили раніше з різних причин. А високих гостей так і не було. Довелось керівництву заповнювати паузу різними розмовами і розповідями про те-се.

Можливо, реформи в країні треба починати з державних службовців вищого рівня?

Пройшло півгодини з часу, коли мала розпочатись церемонія вручення нагород. Один з нагороджених покинув залу. На виході з будівлі його намагались зупинити, оскільки «високі гості» вже прибули, але він пішов, не дочекавшись тих, хто мав би вручити йому  заслужену нагороду.

Запитаєте, чому пишу про цей дріб’язковий випадок, який ні на що не впливає і нікому не дошкуляє? Нагороджений виявився занадто гордою та амбіційною людиною, міг і почекати? Міг, але задля чого?

Пишу тому, що цей випадок негідної поведінки людей, які найняті на роботу, щоб служити своєму народу, як в краплині води віддзеркалює рівень етичної та професійної культури наших можновладців, для багатьох з яких запізнитись на призначену заздалегідь зустріч, засідання комісії, комітету, конференцію чи круглий стіл тощо стало нормою  щоденної поведінки і ставлення до тих, хто їх очікує і сподівається, що вони здатні реформувати країну і суспільство та рухатись разом до тих самих європейських цінностей і стандартів, про які всі  вони багато говорять.

До речі,  якщо почитати списки нагороджених державними нагородами за майже всі роки  нашої державності, то в них серед достойників можна побачити й тих, хто свого часу розвалював і нищив державність, у тому числі й чимало державних службовців, які  також є  «кавалерами» різних орденів і відзнак.

Можливо, всі реформи в країні треба починати з державних службовців вищого рівня з точки зору оцінювання рівня  їх етичного і професійного виховання та відповідальності, їх ставлення до людей, яким вони добровільно прийшли служити разом зі своїми керівниками та начальниками?  Можливо, є сенс безкомпромісно позбавлятись тих, хто не здатен належно і сумлінно виконувати свої повноваження? Ці  запитання і до президента України також.

P. S. Навмисно не називаю прізвищ, оскільки, на мій погляд, проблема не в прізвищах, а в самому факті нехтування честю і гідністю людини.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.