Нова українська армія. Що продемонстрував Марш Незалежності

4 коментувати
Марш був вдалий за формою, але залишився традиційним (багато в чому - радянським) військовим парадом

Друзі, я публічно і в приватних розмовах висловлювався проти проведення військового параду під час неоголошеної війни проти України.

В понеділок завершився урочистий захід на Хрещатику, подивився по телевізору. Ставлю собі запитання: Чи змінилась після побаченого ця моя думка ? Ні, не змінилась.

Хоча не можу не відмітити та поділитись своїми позитивними емоціями та оцінками, викликаними цим дійством:

По-перше, яскравим вбранням Майдану Незалежності і великою чисельністю присутніх на Майдані співгромадян, одягнутих у вишиванки, та їх світлими і радісними обличчями.

По-друге, хороша і надихаюча промова, як завжди, президента України. Хоча пасажі про беззаперечне ухвалення змін до Конституції, "безпрецендентне реформування прокуратури, правоохоронних органів і судів" та про "партійні прапори" сприймались мною скоріше як звичайніснькі гасла. Тобто слова і справи поки що розходяться, хоча означений напрямок надихає.

По-третє, сподобались: музика військового оркестру, відсутність важкої бойової техніки, польовий одяг військових та їх польова викладка (без погонів), церемонія вручення бойових прапорів командирам військових частин, стройова підготовка, бойові дівчата-красуні, що замикали "коробочку" одного з підрозділів. Окремо відзначаю опущені до землі стволи зброї - це дуже символічно щодо сприйняття України як миролюбної держави і суспільства, готових вмить підняти цю зброю до бою.

Дай Боже, щоб уся наша армія була одягнена, взута і оснащена так, як на цьому Марші Незалежності

Не сподобалось:  назва " Військовий марш Незалежності" – марш був вдалий за формою, але залишився традиційним (багато в чому - радянським) військовим парадом, включно з коментарями та оголошеннями на площі та по телебаченню. Марш не може передбачати проходження по команді "струнко, рівняння ліворуч/праворуч". Мабуть, треба було йти звичайним строєвим кроком.

Думаю, що настала пора змінити парадний одяг Почесної варти, замінивши "советскую" на українську, стилізовану за певними елементами і кольорами під козацьку. Це ж стосується і форми Богунців, яка, мабуть, залишилась ще від "Суворовского училища". Можливо, термін "батальйон" поміняти на "сотня".

Дай Боже, щоб вся наша армія була одягнена, взута і оснащена так, як на цьому Марші Незалежності, а промова президента щоденно втілювалась у реальне життя, а не залишилась  красивими словами на честь свята.

Слава Україні та її героям. Нашому волелюбному народу – слава!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.