17 листопада 2018, субота

Зброя із США. Двері відкриваються

0 коментувати

Мова йде про постачання в Україну 35 пускових пристроїв багаторазового використання Javelin та 210 ракет.

Підготовка до експлуатації в Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin на мій погляд, не повинна викликати труднощів. Якісь проблеми могли б виникнути відносно більш складних систем озброєнь, які потребують спеціального навчання особового складу, проведення технічних заходів. Javelin – це сиcтема полегшеного експлуатаційного використання. Тобто вона добре пристосована до експлуатації в будь-яких умовах і бойового застосування. Тому навчання особового складу може зайняти максимум тиждень.

Підготовку військових проводитимуть іноземні фахівці. Але на місці наших американських партнерів, я поставив би питання про підготовку українських інструкторів, які згодом змогли самі на місцях готувати розрахунки для протиракетних комплексів.

Якби не Москва, поставка зброї давним-давно б відбулася

Наскільки я знаю, мова йде про постачання 35 пускових пристроїв багаторазового використання Javelin та 210 ракет. І це не так вже й багато. У нас немає проблем з розміщенням цього озброєння, охороною цих місць. Тому, якщо наша бюрократія не підкине сюрпризів, процедура підготовки до прийому Javelin повинна пройти нормально і зайняти, за моїми оцінками, близько півроку.

Що ж стосується в цілому факту поставки Javelin українській армії, то моє ставлення – неоднозначне. Проблема в тому, що українська оборонна промисловість здатна випускати подібного типу установки. Це і «Корсари», і «Скіфи», і «Стугна». Але у міністерств оборони України не вистачає грошей, щоб їх купити.

Буквально недавно з'явилося повідомлення від Юрія Бутусова, що вперше в оборонний закон потраплять аж 800 протитанкових ракет. І це великий плюс. Але це питання можна було підняти набагато раніше. Тобто просити допомогу не в тому, що є в нашій оборонній промисловості, а в тому, чого у нас немає. Наприклад, можна було попросити зарубіжних партнерів про постачання боєприпасів для стрілецької зброї, але збільшених калібрів – 8,5 мм, 12.7мм, 14,5 мм, – тобто тих боєприпасів, які в Україні не виробляють. А на цю суму розмістити замовлення на серійне виробництво і поставку в наші війська протиракетних комплексів українського виробництва. Це, на мій погляд, елементарний менеджмент.

Але, звичайно, не можна заперечувати, що поставка американської зброї в Україні має величезне значення. Бо й справді існувало таке негласне обмеження на поставку зброї Києву. Саме з тієї причини, що нашим противником є ​​Росія. Якби не Москва, поставка зброї давним-давно б відбулася. І хоча Канада також дозволила видачу експортних ліцензій, а Литва вже давно поставляє нам озброєння і боєприпаси радянського зразка, рішення Вашингтона – це важливий сигнал для інших країн, що в двері в Україну відкриваються.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.