Зброя США для України. Як відреагує Москва

3 коментувати
Зброя США для України. Як відреагує Москва
Американською зброєю спровокувати Росію неможливо. Надання такої зброї – це фактор стримування

Потрібно відразу відзначити, що надання Україні оборонної летальної зброї стане саме фактором стримування від нарощування ескалації з боку Росії. Оскільки наявність такої зброї призводить до непропорційних втрат наступаючої сторони.

Тому в питанні поставок Україні зброї США, мова йде не про провокації Росії. Зараз багато хто боїться спровокувати Москву. Але американський спецпредставник по Україні Курт Волкер дав дуже чітку відповідь на всі побоювання: «Росія вже тут, її спровокувати вже не можна». Пан Путін може спровокувати себе сам в десять разів більше, ніж Україна.

Поки немає якихось конкретних даних про типи озброєнь, які можуть поставлятися. Якщо говорити про протитанкове озброєння, то тут є два аспекти. Ми могли б оснастити свою армію вітчизняними протитанковими засобами, які не гірше закордонних, але, по-перше, для їх серійного запуску необхідний час і гроші, а по-друге, для того щоб їх купити і поставити, теж потрібні гроші, великі гроші.

Путін не піде на відкриту фазу бойових дій за участю Росії

Тому цей крок з диверсифікації поставок має для України принципове значення. Це відноситься і до інших номенклатур. ВПК України не може запустити серію, через те, що Міноборони не може дати оборонзамовлення на потрібну суму. Люди, що працюють на цих підприємствах, повинні отримувати зарплату, а зарплату вони отримують за продану продукцію, а не за випущену.

Якщо говорити про американські протитанкові комплекси, то вони мають досить хороші точнісні та перешкодозахищені якості. Їх репутація на ринку зброї досить висока.

Що стосується умов поставок, зокрема й розміщення комплексів далеко від лінії розмежування, думаю, вони ще не вирішені остаточно. Насправді Сполучені Штати зараз дмухають на холодну воду, після того як обпеклися на молоці. Коли вони проводили операцію в Іраку, у них була така програма оснащення і підготовки іракських військ, яка себе не те що не виправдала, а повністю провалилася. Була оснащена і підготовлена дивізія іракських збройних сил, яка в першому ж бою здалася в полон, разом з усім американським озброєнням.

Американці бояться повторення такого досвіду, хоча весь досвід ведення збройними силами України боротьби проти Росії, говорить про зворотне. Не українці здаються в полон, а їх противники. Тому очікувати того, що американська зброя опиниться в руках у росіян... На війні, звичайно, всяке трапляється, але те, що може бути якась масова передача – це дурниці.

Що стосується фінансової сторони питання, то можливий варіант, що частина американських озброєнь буде поставлена за схемою кредитування, озвученою раніше Трампом. І все одно, Україні це вигідно. Більш того, нам надають досить велику допомогу в нелетальних засобах, яку Україна повинна була б витратити на їх придбання. Заощаджені гроші якраз можна пустити на виплату цих кредитів. Тут мова йде про грамотний ресурсний менеджмент. Все буде залежати від якості нашого управлінського капіталу, який є і в Міноборони, і в Адміністрації, і в Укроборонпромі. Потрібно тільки домогтися, щоб вони діяли не окремо, а спільно.

Американською зброєю спровокувати Росію неможливо. Надання такої зброї – це фактор стримування. На що ми можемо спровокувати Росію? На застосування авіації? Тоді це буде відкрита війна, після якої підуть санкції, і зовсім не нинішнього масштабу. Путін не піде на відкриту фазу бойових дій за участю Росії. В такому випадку, він буде змушений визнати себе стороною конфлікту, зокрема і в рамках Нормандського формату. Він стане стороною конфлікту в Раді безпеки ООН, втративши право блокувати резолюції, що мають відношення до цього конфлікту. Путін боїться цього. А ми боїмося його спровокувати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.