Загострення в Донбасі. Чого хоче Москва?

12 коментувати
Якщо в Донбасі будуть проведені вибори, у ДНР/ЛНР з'явиться законна влада, яка зможе звернутися до Путіна за військовою допомогою

Перше, що приходить на думку у зв'язку із загостренням ситуації на сході України, – Путін намагається тримати Україну в стані напруженості, посилити дестабілізацію, щоб вичавити ті поступки, яких вимагає Кремль: конституційні зміни з «особливим статусом», проведення виборів і амністія бойовиків ДНР/ЛНР.

Друга можлива причина активізації обстрілу – підтримання внутрішнього порядку в псевдокорпусах невизнаних республік. Якщо їх не зайняти бойовими діями, почнеться наркоманія, пияцтво і беззаконня, за чим піде справедливе обурення народу» Донбасу. У подібних умовах режим втратить останні основи своєї легітимності, і сепаратистам вже не буде на кого спертися.

Третя причина – промацування слабких місць в обороні України перед великомасштабним наступом. Багато хто говорить, що наступу не буде, оскільки Росія боїться потрапити під більш серйозні санкції. Тим не менш, у Кремля є спосіб уникнути подібного покарання. Якщо в Донбасі буде проведено вибори, ДНР/ЛНР з'явиться законна влада. Відповідно, вона буде мати всі підстави, щоб звернутися за військовою допомогою до Росії. Той факт, що цю владу ніхто, крім Росії не визнає, Путіна здається мало хвилює. Як мінімум, це не зупинило його під час підписання договору про військову підтримку Осетії, на території якої було створено російську військову базу. Посилювати санкції Заходу якось не з руки, особливо враховуючи, що сьогодні йдуть дебати про те, щоб зняти їх чи, як мінімум, полегшити.

Ймовірність наступу, за задумом Путіна, повинна нажахати весь політичний бомонд України і змусити його піти на поступки

На користь цієї версії говорять і повідомлення про появу нових військових підрозділів Росії поблизу українського кордону. Крім того, з'являються нові підрозділи на території Донбасу. Можна припустити, що вони проходять підготовку. Однак проходити підготовку просто так - занадто дорого. Інша справа, якщо це підготовка до чогось конкретного, зокрема, до наступу. Для України це буде жорсткий варіант. Тішить тільки те, що і президент, і Генштаб України починають побіжно говорити про можливий наступ.

Невідомо, чи відбудеться це, однак готуватися треба. Путін, безсумнівно, буде по максимуму використовувати політичні важелі впливу як на Україну, так і на Захід. Якщо вони не спрацюють, ймовірність наступу зросте в рази. Причому сама ймовірність такого сценарію, за задумом російського президента, повинна нажахати весь політичний бомонд України і змусити його піти на поступки.

Ще нещодавно всі думали, що війни між пострадянськими державами бути не може, і ось вона. Тому все можливо.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.