Від Суркова до Козака. Друге дихання "Новоросії"

6 коментувати
З чим пов'язано поточне загострення в Донбасі

Проросійські бойовики в Донбасі протягом минулої доби відкривали вогонь по позиціях українських військових у всіх секторах зони проведення антитерористичної операції. За даними Генштабу, здійснено 20 обстрілів сил АТО.

Нинішнє загострення в Донбасі може бути пов'язане з ротацією відповідального за цю ділянку російського керівництва. Той факт, що помічника президента Росії Владислава Суркова відсторонили від кураторства проекту Новоросії, призначивши на цю "посаду" заступника голови уряду РФ Дмитра Козака (за даними ЗМІ), міг вплинути на стратегію Москви в Донбасі.

Загалом важко сказати, яку стратегію РФ обере щодо України на найближчий час. Активізація обстрілів не обов'язково пов'язана з переходом до активного силового тиску. Акцент може бути зроблено і на політичні акції за межами зони АТО. В такому випадку нинішні обстріли пов'язані зі спробами відвернути увагу і проникнути в тил українських військ диверсійно-розвідувальними групами, агентурною мережею тощо.

Після цього вони зможуть дестабілізувати не лише прилеглі до зони АТО регіони, але і віддалені частини країни.

З Росії в Донбас продовжується потік добровольців, припасів і техніки

В цілому потрібно відзначити, що Кремль не відмовився від своїх цілей в Донбасі. За рахунок операції в Сирії Росія спробувала відвернути лише увагу світової спільноти від України і показати, що з нею можна співпрацювати. Більш того, Кремль хотів показати, що він може бути союзником Заходу і, відповідно, західні санкції потрібно скасовувати.

Тим не менш, від своїх планів в Донбасі росіяни не відмовлялися. Вони ніяк не впливають на бойовиків, щоб стабілізувати ситуацію. Навпаки, продовжується потік добровольців, припасів і техніки. Про це повідомляє українська розвідка, так і агентурні мережі.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.