Вибухи в Ічні. Чотири версії того, що сталося

1 коментувати

У ніч на 9 жовтня поблизу міста Ічня Чернігівської області вибухнули склади боєприпасів. За фактом вибухів порушено кримінальне провадження

До завершення роботи комісії можна лише висувати припущення. Але які версії найбільш ймовірні? Перша – недбальство. Другу сьогодні озвучили на одному з телеканалів – прикриття недбальства або незаконних продажів озброєння з цих складів: приховати сліди за рахунок ганьби. Третя – диверсія з боку старшого брата. Четверта – можливі надзвичайні події: загорілася проводка тощо. Особисто я схиляюся до другої і третьої версії. Це було або приховування злочину, або складу «допомогли» спалахнути.

Важко сказати, скільки залишилося в Україні таких великих складів боєприпасів. З початком воєнних дій могли бути передислокації – складів, озброєнь, самих збройних сил. Склади – частина логістики, вони забезпечують роботу збройних сил. Відповідно, де останні – туди переміщують і склади. Раніше на складі в Ічні було близько 5 тис. тонн боєприпасів, а зараз говорять – 88 тисяч. Тобто в цей регіон передислокували якісь запаси і озброєнь, і боєприпасів. І це природно, тому що логістика рухається за військами. Не можна точно сказати, скільки існує складів і скільки там всього зберігається – все змінюється і тримається в таємниці. І це правильно.

Це було або приховування злочину, або складу "допомогли" спалахнути

Як уникнути майбутніх вибухів? Є стандартні способи: поліпшити охорону і забезпечення складів. На дуже багатьох складах боєприпаси утримуються неналежним чином – на відкритих майданчиках, без достатньо обладнаної для цього протипожежної охорони, сигналізації. І на все, природно, потрібні гроші.

Проте, багато що залежить від самих збройних сил: моральний стан особового складу, організація служби на складах, відповідний контроль, прозорість тощо. Тому зараз і важко сказати, що саме сталося в Ічні – всюди своя специфіка. Зрештою, все залежить від людей.

На 100% можна сказати одне – ми робимо недостатньо, щоб уникнути повторення ситуації.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу   Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.