11 грудня 2018, вівторок

Вибухи в Ічні. Чотири версії того, що сталося

1 коментувати

У ніч на 9 жовтня поблизу міста Ічня Чернігівської області вибухнули склади боєприпасів. За фактом вибухів порушено кримінальне провадження

До завершення роботи комісії можна лише висувати припущення. Але які версії найбільш ймовірні? Перша – недбальство. Другу сьогодні озвучили на одному з телеканалів – прикриття недбальства або незаконних продажів озброєння з цих складів: приховати сліди за рахунок ганьби. Третя – диверсія з боку старшого брата. Четверта – можливі надзвичайні події: загорілася проводка тощо. Особисто я схиляюся до другої і третьої версії. Це було або приховування злочину, або складу «допомогли» спалахнути.

Важко сказати, скільки залишилося в Україні таких великих складів боєприпасів. З початком воєнних дій могли бути передислокації – складів, озброєнь, самих збройних сил. Склади – частина логістики, вони забезпечують роботу збройних сил. Відповідно, де останні – туди переміщують і склади. Раніше на складі в Ічні було близько 5 тис. тонн боєприпасів, а зараз говорять – 88 тисяч. Тобто в цей регіон передислокували якісь запаси і озброєнь, і боєприпасів. І це природно, тому що логістика рухається за військами. Не можна точно сказати, скільки існує складів і скільки там всього зберігається – все змінюється і тримається в таємниці. І це правильно.

Це було або приховування злочину, або складу "допомогли" спалахнути

Як уникнути майбутніх вибухів? Є стандартні способи: поліпшити охорону і забезпечення складів. На дуже багатьох складах боєприпаси утримуються неналежним чином – на відкритих майданчиках, без достатньо обладнаної для цього протипожежної охорони, сигналізації. І на все, природно, потрібні гроші.

Проте, багато що залежить від самих збройних сил: моральний стан особового складу, організація служби на складах, відповідний контроль, прозорість тощо. Тому зараз і важко сказати, що саме сталося в Ічні – всюди своя специфіка. Зрештою, все залежить від людей.

На 100% можна сказати одне – ми робимо недостатньо, щоб уникнути повторення ситуації.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу   Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.