Шантаж по-російськи. Навіщо РФ війська поблизу України

2 коментувати
Микола Сунгуровський: Вже почалося перекидання російських військ в сторону Білорусі
Фото: ЕРА

Микола Сунгуровський: Вже почалося перекидання російських військ в сторону Білорусі

Україна зараз в кільці російської армії. З одного боку – Крим, з іншого – угруповання військ на Донбасі, Придністров'ї. Тепер мова йде ще й про Білорусь

Володимир Путін вніс до Держдуми проект федерального закону, що дозволяє РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі, відповідно, і поблизу України. Протокол уточнює технічні моменти в уже чинній Угоді між Росією і Білоруссю (як Союзною державою) про охорону зовнішнього кордону.

Документ одразу викликав переполох серед українців, що й зрозуміло. Маючи такого сусіда, ми змушені бути напоготові. Заради справедливості, відзначу, що Путіну і зараз ніхто не забороняє використовувати ППО на своїй території. Засоби протиповітряної оборони покликані відстежувати польоти авіації і забезпечувати недоторканність кордонів. Це зафіксовано у Військовій доктрині Російської Федерації.

Маючи такого сусіда, ми змушені бути напоготові

В рамках ОДКБ у Росії і Білорусі є договір про спільне використання ППО. До слова, раніше подібний договір діяв у рамках СНД і поширювався, в тому числі, на Україну.

Однак, раптова поява такого, здавалося б, «непринципового документа» не може не насторожувати.

Найімовірніше, це посил для Білорусі  ще одна спроба тиску на Мінськ з метою отримати дозвіл на розміщення своїх військових баз на білоруській території. ППО  це не тільки протиракетний комплекс, але й винищувальна авіація. Путін ніби нагадує, що Росія і Білорусь  це союзники. І таким чином підштовхує Мінськ до прийняття «правильного» рішення. І якщо у Росії вийде «протиснути» це питання, тоді будуть виправдані ті побоювання, що після спільних навчань «Захід-2017» російська армія може залишитися в Білорусі.

Щодо України  це демонстрація сили. Вже почалося перекидання російських військ в сторону Білорусі. Для транспортного сполучення Росія побудувала обвідну гілку в обхід України. По ній і рухаються ешелони техніки. Кажуть, що до місця проведення навчань. Але можна припустити, що разом з перекиданням військ паралельно працює російська розвідка, завдання якої  збір чітких, оперативних даних про ситуацію на українських кордонах.

Те, що зараз робить Росія,  це шантаж. Але якщо називати речі своїми іменами, Україна зараз пербуває в кільці російської армії. З одного боку, Крим, з іншого  угруповання військ на Донбасі, Придністров'я. Тепер мова йде ще й про Білорусь. Так що будь-яке посилення військ противника змушує нас серйозно ставитися до погроз.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.