Шантаж бойовиків. Як "ДНР" намагається зняти блокаду

1 коментувати
Перш за все підключиться інформаційний тиск. Через Росію, через правові інститути, мовляв, українці своїх же кинули, там гуманітарна катастрофа

Представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" зажадали припинити блокаду окупованого Донбасу до початку весни. У разі відмови бойовики погрожують ввести зовнішнє управління на підприємствах української юрисдикції.

Сама блокада дійсно може призвести до дестабілізації як з одного, так і з іншого боку. Втім, до цього веде і те, що сама Україна за останні два роки нічого не зробила щодо диверсифікації товарообміну. Нині вина лежить на українській владі за те, що наявна ситуація так і не набула якоїсь визначеності замість договорняків.

Заяви "ЛДНР" з цього приводу – шантаж. І вони його підкріплюють щодня – обстрілом і погрозами. Але на більшу інтенсифікацію розраховувати не варто. Тому що більша інтенсифікація – це вже пряма участь регулярних військ Російської Федерації.

Сама блокада дійсно може призвести до дестабілізації як з одного, так і з іншого боку

Самі бойовики на даний момент роблять лише те, що можуть у зв'язку з поставками зброї, боєприпасів і резервів з Росії. Їхні резерви не безмежні. Наприклад, резерв прихильників сепаратистської ідеї вже давно у них закінчився.

Щоб зняти блокаду, обов'язково зроблять кроки щодо інформаційного тиску. Перш за все через Росію, через правозахисні інститути, стануть тиснути на Україну, мовляв, українці своїх же кинули, на Донбасі гуманітарна катастрофа.

Я постійно відстоюю ідею того, що вирішити конфлікт на Донбасі неможливо лише військовим, політичним або дипломатичним шляхом. Це гібридна війна. У ній все взаємопов'язано.

Щоб з найменшими втратами вирішити ситуацію, повинен бути пакет дій, чітко поєднаних між собою в усіх цих сферах. Ця гібридність проявляється не тільки на рівні Україна-Росія, вона проявляється і на регіональному, і на глобальному рівні – тобто на рівні взаємин Україна-Європа, Росія-Європа, Україна-США-Росія-США. Ось така дипломатія і такі політичні кроки мають бути вжиті на всіх рівнях.

Я повністю підтримую, наприклад, спроби нашої делегації в ООН порушити питання про позбавлення Росії права вето. Підстави для цього є. Якщо стаття 27 Статуту ООН говорить про те, що сторона конфлікту не може брати участь у голосуванні щодо питань вирішення цього конфлікту. Цим треба скористатися, позбавити Росію права вето і порушувати питання про миротворчу місію не ОБСЄ, а місію ООН. І тоді вже після цього ті дорожні карти, які тут придумують, тоді вони можуть бути. Без примушування Росії до кроків щодо визнання міжнародного права ніякі заходи не спрацюють.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.