Росія перетворює Крим на військову базу

14 коментувати
Активне нарощування військового потенціалу Росії в чорноморському регіоні істотно змінює усталений тут розклад сил

Росія реалізує в Криму принцип передової військової присутності. Після анексії півострів перетворили на велику військову базу: нарощується угруповання військ, створюється відповідна інфраструктура. 23 кримських підприємства нібито «офіційно» (з їх боку) увійшли до складу російського ВПК. Решта населення півострова – можна навіть сказати, острова – буде розраховане на утримання цієї військової бази.

Подібну мету Росія переслідувала давно, з цієї ж причини Чорноморський флот РФ не виводили з півострова, і під всілякими приводами змушували (вмовляли) Україну залишити на своїй території. Один з основних «пунктиків» Путіна – відповідь на розширення НАТО, і за допомогою Криму він намагається протистояти цьому процесу.

Активне нарощування військового потенціалу Росії в чорноморському регіоні істотно змінює усталений тут розклад сил. Радіус ракет, що стоять на озброєнні РФ, охоплює від 3 до 6 тис. кілометрів.

Один з основних «пунктиків» Путіна – відповідь на розширення НАТО

Що це означає для України? Країна не лише втратила більшу частину виходу до моря, але і отримала під боком плацдарм, з якого можна наступати на материкову частину території. Чи залишилися в України якісь перспективи щодо повернення півострова? На мою думку, залишилися, але тільки в довгостроковій перспективі. Поки ані в Заходу, ані в України немає важелів, за допомогою яких можна було б у найближчій перспективі переграти ситуацію.

В принципі – і росіяни це вже розуміють – Крим став зашморгом на шиї Росії. Занадто дорого він обходиться. Якщо ми задаємося питанням повернення півострова, то потрібно запитати у себе, що саме ми збираємося повертати: тільки територію або територію разом з людьми? Чим довше цей процес буде затягуватися, тим менше там залишиться громадян, які захочуть повертатися в Україну. На півострові вже діє російська освіта, російські політичні партії і промиває мізки російська пропаганда.

У воєнний спосіб Україна повернути Крим не зможе, тому залишається чекати, коли зміниться ситуація в самій Росії. І станеться це не раніше за наступну кризу, як у 1954 році (коли Крим був переданий Україні), тобто, не раніше, ніж в Росії почнеться політика осуду особи Путіна. Складно передбачити, коли настане цей момент.

Якщо ж Україна весь це час не вживатиме заходів із роботи з населенням, ситуація виявиться безвихідною. Необхідна якась політика чи стратегія з реінтеграції Криму в Україну. Одним з елементів цієї стратегії повинні бути заходи, спрямовані на повернення або розширення довіри кримчан до України. Можна було б створити фонд підтримки українців, які залишилися на території Криму, і тих, хто звідти виїхав. Він би займався правовою, культурною підтримкою громадян тощо – всім тим, що потрібно людям. Потрібно думати про людей, про тих, кого ми збираємося повертати.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.