Путін може відновити військову операцію в Донбасі

6 коментувати
Путін може відновити військову операцію в Донбасі
Мета Кремля – домогтися підконтрольності України за рахунок виборчого процесу

Після зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі в зоні проведення антитерористичної операції починається процес відведення озброєння калібром менше 100 мм.

Виконання або невиконання цих домовленостей залежить від того, наскільки Путін буде задоволений досягнутими ним у ході мирного врегулювання донбаського конфлікту результатами. Його мета – домогтися підконтрольності України за рахунок виборчого процесу.

Причому це стосується виборів по всій Україні, а не тільки в підконтрольних сепаратистам регіонах. Що стосується місцевих виборів у так званих ДНР/ЛНР, то я вважаю їх такими, що не реалізовуються в принципі. Так, згідно з домовленостями, вони повинні пройти за законами України. Але закон – це не папірець, це певний режим, де держава забезпечує виконання цього закону. Якщо на території даних республік немає партій, які повинні брати участь у виборах, немає передвиборної кампанії і правоохоронних органів, що стежать за правопорядком, то про який закон може йти мова? Це все пусті слова.

В Україні йде посилена боротьба з проведення в місцеві органи агентури Кремля

На решті частини України йде посилена боротьба з проведення в місцеві органи влади (а якщо будуть оголошені дострокові парламентські вибори, то і парламент) тієї ж агентури Кремля. Якщо Путіну це вдасться, то сенсу в продовженні воєнної кампанії особливого не буде. Він досягне своїх цілей більш простими методами, оскільки немає ніяких підстав думати, що він відмовився від своїх цілей в Україні.

Якщо ж добитися бажаного мирними способами йому не вдасться, то в хід підуть немирні способи. В подібному випадку, швидше за все, потрібно очікувати відновлення інтенсивності бойових дій.

Окрім того, якщо Україну все ж таки змусять провести вибори в ДНР/ЛНР, то далі піде виконання інших, досить спірних пунктів: утворення місцевої міліції, прокуратури, амністія терористів і т. д. Українське суспільство на це не погодиться, тому можливе загострення ситуації всередині країни. І тут вже питання до президента України: кого він більше боїться - Путіна чи свого народу?

І, наостанок, якщо вибори в Донбасі пройдуть, і з'являться «легітимні» органи влади, то хто їм завадить звернутися до Путіна з закликом ввести війська? Враховуючи, що Держдума дозволила використовувати війська за кордоном, всі шляхи відкриті.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.