Призов чи мобілізація?

0 коментувати
Хлопці, які йдуть в армію за призовом, поповнюють ті підрозділи, які не беруть участь в АТО

Сьогодні в Україні проходить звичайний осінній призов в армію. Великої різниці між нинішнім набором і стандартним призовом у довоєнні роки немає. За змішаною контрактно-призовною системою набирається близько 14 тис. осіб: 11 тис. – до ЗСУ, 5 тис. – до Нацгвардії і 1 тис. – у Прикордонну службу.

Чому чиновники Міноборони говорять то про призов то про мобілізацію? Мабуть тому, що ніяк не можуть дійти до думки, що ж у нас відбувається – чи війна, чи АТО.

При нинішній інтенсивності бойових дій мобілізація взагалі не потрібна. Якщо з'являться ознаки підготовки до ескалації конфлікту, тоді дійсно треба буде оголошувати мобілізацію, при цьому її проведуть, насамперед, за рахунок існуючого активного резерву (з тих демобілізованих, у кого є досвід бойових дій і хто стоїть на обліку в Міноборони). Парубки, що йдуть в армію за призовом, поповнюють ті підрозділи, які не беруть участь в АТО.

Великої різниці між нинішнім набором і стандартним призовом у довоєнні роки немає

Тим часом у Мінську Тристороння контактна група підписала угоду про відведення військ – не більш ніж спроба наших західних партнерів зберегти обличчя, на мій погляд. Подібні угоди ні до чого не ведуть. В угоді не передбачені санкції на випадок, якщо та чи інша сторона порушує умови досягнутих домовленостей. Однак там є шостий пункт, згідно з яким війська повертаються на колишні позиції, якщо сторони не виконують умови угоди. Іншими словами, ніякої відповідальності сторони не несуть. Ніяких сил для поділу сил, що протистоять одна одній, немає – спостережна місія ОБСЄ має лише моніторити ситуацію, не більше. Що залишається в зонах, які покинуть війська, хто їх контролюватиме? Про це теж нічого не сказано.

Ця угода – не вирішення конфлікту, а крок у бік заморожування конфлікту.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.