Плани Путіна і скасування 7-ї хвилі мобілізації

9 коментувати
Ситуація на сході країни залишається напруженою. Більш того, напруга буде зростати до осені. Чому?

Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що необхідності в проведенні чергової хвилі мобілізації в ЗСУ на сьогоднішній день немає. Сказати точно, чи варто скасовувати сьому хвилю, я не можу. Розрахувати необхідну кількість військовослужбовців – це завдання Генштабу. Тим не менш, не думаю, що подібні пацифістські настрої цілком виправдані.

На сьогоднішній день відмова від проведення сьомої хвилі мобілізації може бути виправдана тільки наявністю достатнього в кількісному співвідношенні резерву. Погоджуються оформляти службу за контрактом досить багато. З контрактників створюється резерв: це не просто хлопці з вулиці, це підготовлені люди, серед яких у разі потреби битися буде менше втрат, ніж серед призовників.

Разом з тим, ситуація на сході країни досить напружена. Більш того, напруга буде зростати до осені. Чому? Справа в тому, що у вересні в Росії вибори в Державну Думу. На такі вибори в Росії прийнято ходити з подарунками. Цілком можливо, що Україна розглядається як такий подарунок, точніше, розв'язання українського питання з точки зору РФ: якщо не досягнення минулих цілей, які ставив перед собою Путін (а він від них не відмовлявся), то хоча б пом'якшення санкцій. Останнє можливе тільки в разі, якщо Україні викрутять руки і все-таки змусять провести вибори на території ЛДНР, внести зміни до Конституції, визнати особливий статус Донбасу і т. д. Це, в свою чергу, може підвищити градус напруги між владою і народом в Україні.

Потрібно виконувати положення нової воєнної доктрини України про підготовку партизанського руху

Якщо ж на політичному поприщі успіхів досягти не вдасться, не виключено, що Путін спровокує звернення невизнаних республік за військовою допомогою до Росії. Цей крок для нас особливо важливий, оскільки означає повномасштабну агресію – не просто з прихованим використанням збройних сил, а з використанням авіації, артилерії, ракетних військ і т. д. Це для нас страшний сон. У такому разі мобілізацію, швидше за все, буде оголошено.

Подібного розвитку ситуації бажано уникнути. Нинішнє нарощування провокаційних дій на лінії розмежування в Донбасі, на мою думку, є не тільки спробою підтримати напруженість, але і відвернути увагу від дій в тилу. Якщо буде реалізовуватися вищезазначений сценарій, наступ почнеться відразу по декількох фронтах: не тільки пряме зіткнення протиборчих військ, але і задіяння підготовленої за цей час агентурної мережі в тилу. Тут одними зусиллями збройних сил та правоохоронних органів не обійтися.

Виходячи з цього, потрібно виконувати положення нової воєнної доктрини України про підготовку партизанського руху – не на окупованих територіях, а на тих, які можуть бути окуповані. Якщо землі вже окуповані, пити Боржомі пізно – все потрібно робити заздалегідь. Організація загонів самооборони зразок естонської Кайтселійту сприяла б зниженню напруги зараз і слугувала б стримуючим фактором для залучення ворожої агентурної мережі.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.