Чи вступить Україна до НАТО

2 коментувати
Якщо Кремлю не вдасться утримати Україну на своїй орбіті, цілком ймовірно, що буде застосована сила

Ще в середині 2014 року ми казали, що провокаціями й обстрілами протистояння з Росією не обмежиться. З огляду на все готується велика, масована операція з боку Росії. Якщо Кремлю не вдасться утримати Україну на своїй орбіті, дуже ймовірно, що буде застосована сила, зокрема авіація та ракетні війська. Тобто захисту від танків недостатньо. Україні необхідні засоби радіоелектронної боротьби, засоби зв'язку, ППО і захисту військ тощо. І наш Генштаб передав відповідні списки як США, так і іншим країнам НАТО.

Під час недавнього візиту до Києва державний секретар США Джон Керрі дещо уїдливо зауважив: сам президент Петро Порошенко сказав, що Україна ще не вирішила, чи вона хоче подавати заявку на членство в альянсі.

Справа в тому, що з питання членства в НАТО українське суспільство визначилося швидше, ніж сама влада. Як мінімум півтора року в Україні існує рух з підготовки референдуму про вступ до альянсу. Причому організатори цього референдуму стали на більш конструктивну і помірковану позицію. Якщо раніше вони буквально вимагали план членства, то зараз говорять про те, що референдум потрібен для того, щоб означити межі для української влади.

З питання членства в НАТО українське суспільство визначилося швидше, ніж сама влада

Усі чудово розуміють, що процес вступу до НАТО тривалий. Модернізувати одну армію недостатньо – потрібно модернізувати економіку, судову, конституційну систему тощо. Інакше кажучи, потрібно модернізувати безліч сфер державного управління, які безпосередньо не пов'язані з НАТО. Адже альянс – це військово-політичний союз для захисту цінностей усього атлантичного простору. Тобто перше – це те, що ми захищаємо, друге – чим ми його захищаємо.

Домашнє завдання України досить об'ємне. Потрібні кардинальні реформи.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.