Авіація та ППО. Чим закінчиться наступний раунд ескалації в Донбасі

9 коментувати
Якщо противник відчує, що його потенціал вищий, то він перейде до рішучих дій

Якщо противник відчує, що його потенціал вищий, то він перейде до рішучих дій

Надання Україні оборонної зброї – це механізм подовження мирних переговорів

Коли йдеться про конфлікт в Донбасі, час мирних переговорів визначається співвідношенням військових потенціалів на лінії розмежування. Якщо противник відчуює, що його потенціал вищий, то він перейде до рішучих дій. Якщо ж він відчує, що Україна утримує паритет, то нарощуватиме свої сили доти, доки не отримає перевагу.

Саме тому Україна просить у Заходу оборонну зброю – аби зрівняти ці потенціали. Інакше кажучи, надання Україні оборонної зброї – це механізм подовження мирних переговорів. Проте Захід цього не відчуває, і в цьому його помилка.

Так, сьогодні Україна зберігає паритет. Але якщо ми почнемо враховувати можливість задіяння тих угрупувань російських сил, які розташовані на кордоні з Україною – а Іловайськ та Дебальцеве показали, що це можливо (так воно, імовірно, й буде), український потенціал, звісно ж, бажано підсилити.

Нещодавно Генштаб заявив, що російська сторона розташувала на кордоні з Україною близько 50 тис. військовослужбовців. Очевидно, що саме скупчення російських військ на кордоні України становить велику небезпеку. Проте мене в цьому питанні хвилює не стільки кількість розташованих тут солдатів, скільки розгортання поблизу українських кордонів авіації та ППО.

Якщо ескалація конфлікту вийде на новий раунд із застосуванням авіації, то це вже війна. Наскільки ми готові до подібної оборони – питання відкрите.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.