Американці займаються самозаспокоєнням

6 коментувати
Історія зі скороченням потужності американських радарів скидається на пошук компромісу всередині США по наданню військової допомоги Україні

США модифікували новітні радіолокаційні системи, які незабаром будуть надані Україні таким чином, щоб вони не могли перешкоджати вірогідним обстрілам з Росії. Як пише The Wall Street Journal, американські посадовці пояснюють це тим, що поки в Україні зберігається перемир'я, вони не хочуть відправляти зброю, яка протидіє Росії.

Іншими словами, американці займаються самозаспокоєнням. Я вже давно казав, що Путіна нічим не можна спровокувати. Маючи в руках стратегічну ініціативу, він може спровокувати себе краще, ніж будь-які американці. Хто його провокував починати агресію проти України? Очевидно, що ніхто.

Рішення адміністрації президента Обами, звичайно, викликало критику з боку республіканців. Сенатор Джон Маккейн сказав, що подібний крок "посилає сигнал Росії та Україні, що ми [США] не готові до серйозної боротьби з Путіним". Виходячи з цього, можу припустити, що така ситуація – це результат політичної протидії в самих Штатах. Тобто, скорочення потужності радарів стало результатом компромісу, щоб Обама не ветував ту статтю американського бюджету, за якою передбачається надання військової допомоги Україні (як відомо, сьогодні він ветував законопроект Про витрати на оборону в фінансовому 2016 році, який, зокрема, передбачає надання військової допомоги Україні).

Рішення Обами, звичайно, викликало критику з боку республіканців

Проте, американські радари, як і раніше надають Україні можливість реагувати на обстріли в зоні зіткнення на сході країни. Якщо ж почнеться операція з витіснення російсько-сепаратистських сил за межі України, то при наближенні до рубежів Росії не виключені обстріли з їх території. Зменшення радіусу дії радарів у даному випадку жодним чином не вплине на ситуацію, оскільки переміститься сама зона зіткнення і російські вогневі засоби потраплять в цю зону.

Тому вся ця історія схожа на пошук якогось компромісу всередині США для того, щоб американська військова допомоги таки дійшла до України.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.