Американські військові в Україні. Чи реально це

3 коментувати
Такий варіант був би можливий до або після військового конфлікту

Розміщення американських військових на території України в рамках яких би то не було угод сьогодні малоймовірне. По-перше, з точки зору згоди на це Сполучених Штатів, по-друге, з точки зору українського законодавства.

Час би вивчити напам'ять Конституцію, 17 стаття якої прямо забороняє розміщення іноземних військових баз на території України. Тобто для розміщення американських військових, потрібно як мінімум змінити Основний закон.

Якщо ж все ж таки допустити укладення двосторонньої угоди з США і усунення всіх можливих перешкод, присутність в Україні американських військових серйозно б вплинула на розстановку сил в регіоні.

Насправді, можливий такий сюжет, що в процесі переговорів, які Петро Порошенко проведе у Вашингтоні, якщо і не сам Трамп, то хтось за його дорученням, спробує прозондувати грунт, наскільки Україна готова до великої операції з Росією. Що буде собою представляти ця велика угода - важко сказати. В будь-якому випадку, вона буде набагато ширше, ніж порядок денний України. Боюся, як би нам знову не почали викручувати руки.

У цій ситуації єдиною правильною позицією України було б вести якусь наступальну тактику. Проявити свою ініціативу, виступити з нею перед керівництвом США. Такий ініціативою якраз може стати якщо і не пряма угода про особливе партнерство поза НАТО, то хоча б щось на зразок цього.

Такі угоди не передбачають безпосередньо розміщення збройних сил США на території своїх партнерів - це може бути обумовлено окремим пунктом. Ці документи зазвичай передбачають розширене партнерство, аж до надання озброєнь поза режимами експортного контролю. У тому числі і летального.

Розміщення американських військових на нашій території стало б гарантією недоторканності, суверенітету і територіальної цілісності України. Але в умовах конфлікту США не підуть на такий крок. Такий варіант був би можливий до або після військового конфлікту.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.