Стрільби над Кримом. Росію красиво підставили

1 грудня 2016, 18:13
РФ спробувала ще раз натиснути на Україну, розраховуючи отримати підтримку Заходу, але прогадала

На півдні України стартували військові навчання, включно з ракетними стрільбами. Напередодні російське Міноборони попередило пілотів цивільної авіації, що збиватиме будь-які українські ракети, запущені неподалік від окупованого Криму.

Відео дня

Зараз у ситуації досить багато невизначеності. Сьогодні я подивився як нашу, так і російську пресу, і ніде не знайшов підтвердження того, що в ноті військового аташе РФ були слова «завдавання удару по пускових установках». Я почув, що це були слова, вимовлені в Держдумі Росії. Розкачку подібних речей потрібно проводити обережно.

Якщо ж аналізувати по суті, то українці досить успішно підставили Росію. Робити такі заяви щодо заходів, які проводяться у сусідів – нерозумно. Українці не робили з заходу секрету. Ще в листопаді було заявлено, що планується проведення таких навчань.

Це навіть не навчання, а просто стрільби – тобто перевірка зразків, що пройшли ремодернізацію і готові до продовження терміну служби. У будь-якому разі, ніякої небезпеки наземним цілям ані в Росії, ані в окупованому Криму такі стрільби не становлять.

«Не вір, не бійся, не проси» – три принципи, яких слід дотримуватися щодо російської влади

РФ спробувала ще раз натиснути з цього приводу на Україну і думала, що отримає підтримку Заходу, але прорахувалася. Ані Захід не зреагував бажаним для Росії чином, ані Україна не пішла на поступки нахабним вимогам, які висував Кремль.

Інше питання в тому, що тут можна було вчинити ще тонше: оголошуючи про проведення стрільб, заявити, що нашими роботами в області технічної політики зацікавилися західні партнери, і в районі кожної пускової установки будуть іноземні спостерігачі. Не думаю, що тоді реакція Росії була б такою ж, як зараз.

Я не впевнений, що цього так і не було зроблено. Цілком можливо, що на рівні усного спілкування подібне могло озвучуватися. І якщо в Росії навіть після цього пішли на таку риторику, це говорить про те, що Кремль нахабніє. Точніше, продовжує нахабніти.

Якими будуть наслідки для Росії? Це хороша підстава. Захід ще раз зрозумів, що ані від яких своїх цілей Путін не відмовлявся, що ніяких послаблень у своїй політиці він робити не збирається. І що вся ця «гібридна» війна і далі буде продовжуватися. Це ще одне підтвердження того, що Заходу треба бути жорсткішим щодо Росії. Тим більше, там вже прозвучали попередження колишнього шефа ЦРУ.

А якщо копнути глибше, то згадайте слова Солженіцина з його знаменитого «Архіпелагу ГУЛАГ»: «Не вір, не бійся, не проси». Ось три принципи, яких слід дотримуватися щодо російської влади.

Більше точок зору тут

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X