Стаття Путіна про уявний саміт

23 червня 2020, 10:00
NV Преміум

Як стала можливою поява версії Кремля про Другу світову війну в американському журналі, і чому неможливий новий переділ світу

Рівно півроку виношувалася стаття Путіна про його бачення Другої світової війни. В кінці минулого року, за словами телеведучого Дмитра Кисельова, російський лідер сам сів за архівні документи, потім зібрав керівників останків СНД і під кивання їхніх голів озвучив версію радянських підручників про роль СРСР у світовому конфлікті.

Відео дня

Днями текстовий аналог грудневої промови Путіна вийшов в американському журналі The National Interest. У 1985 році його запустив Ірвінг Крістол, який в 1960−70-х був гучним рупором антикомунізму. На п’ятому році життя журналу Френсіс Фукуяма опублікував в ньому статтю Кінець історії? Він передбачав швидкий розпад СРСР, і цей текст став хрестоматійним для політологів і філософів усього світу. Проте, навіть тоді наклад The National Interest становив усього 6 тис. примірників. Нинішня популярність журналу ще нижча. Для порівняння — у The Atlantic, найстарішого американського товстого щомісячника для інтелектуалів, наклад 400 тис.

Зараз в США вважається, що ідеї Крістола як неоконсерватора багато в чому придалися для сучасної зовнішньої політики країни. Хоча про журнал The National Interest навряд чи хтось згадав, якби не путінська стаття. Та й можливо було опублікувати цей опус тільки там.

Річ у тім, що з 1994 року виданням керує Дмитрій Саймс (Симис). Він — прийомний син відомої правозахисниці Діни Камінської, яка виступала адвокатом у справах Олександра Гінзбурга і Володимира Буковського, та Костянтина Симіса, автора книг про тіньову економіку СРСР.

У 25-річному віці Саймс емігрував до США, де працював над дослідженнями про Радянський Союз у Фонді Карнегі і навіть викладав в кількох університетах. Але після початку українсько-російської війни у ​​нього загострилася путінофілія.

Показати ще новини
Радіо NV
X