Що Україні робити з Дорном?

0 коментувати
Українські ЗМІ і соціальні медіа не залишили без уваги розповіді Івана Дорна про сварку між братськими народами. І це гарна тенденція

Скандальне інтерв’ю Івана Дорна російському блогеру стало однією з найзгадуваніших тем цього тижня. За даними програми моніторингу ЗМІ «Медіатека», лише 12 квітня прізвище Дорна фігурувало в українському медіапросторі 969 разів. Такий резонанс показує, що тема українсько-російських відносин хвилює наших співгромадян і залишається для них вибуховою.

Ми дуже довго сперечалися з одним із колег, чи можна вважати Дорна українським артистом, буцімто він ніколи не показував свою патріотичну позицію. Впевнений, що так, адже в першу чергу тут грає роль позиціонування: він громадянин України, представляв нашу країну на різних музичних конкурсах, фігурує у медіа, як український виконавець. І тому будь-які його висловлювання чи дії сприймаються через призму цього позиціонування. 

В умовах інформаційної війни мантра «Творчість вища за політику» не працює. Ти або з розумними, або з красивими — всидіти на двох стільцях не вийде. Звичайно, можна спілкуватися з російськими слухачами, але доносити їм проукраїнські меседжі. А у таких випадках, як з Дорном мова вже не про не культуру, а про підігравання російський пропаганді. Такі кейси дуже важливо комунікувати. В першу чергу для того, щоб країна знала своїх «героїв».

В умовах інформаційної війни мантра «Творчість вища за політику» не працює 

Звичайно, залишиться якийсь відсоток українців, які будуть розповідати про малозначність висловлювань Дорна. Хтось з моїх друзів у Facebook навіть порівняв цю тему з популярністю пісні «Тает лёд», назвавши її одномоментним трендом. Будуть і такі, хто захищає артиста, прикриваючись вищезазначеною мантрою про творчість і політику. Але, насправді, кейс Дорна — це про державні інтереси України. І він набагато важливіший, ніж може здатися на перший погляд.

На ситуацію з висловлюваннями Дорна має бути оперативна і чітка реакція держави. Дуже гарний знак — коментар міністра Нищука, але у Мінкульту немає важелів впливу на ситуацію. Тому хотілося б, щоб в таких нерядових ситуаціях свою позицію показував і Президент. Адже тут спрацьовує теорія розбитих вікон. Якщо один популярний артист може розповідати про братські народи, а потім спокійно продовжувати заробляти в Україні на концертах, то чому так не зробити й іншим?   

Будь-яка публічна особа сьогодні має нести відповідальність за свої слова та дії: неважливо, це політик, телеведучий, чи музикант. Особливо, у випадках, які стосуються відносин з Росією. Тільки у такому випадку можна говорити про нашу українськість як таку. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.