Коротка пам'ять. Який порядок денний формує президент

0 коментувати
За два тижні президент Порошенко заробив значні іміджеві дивіденди. Але чи зможе він і продовжувати працювати в такому темпі?

Українські ЗМІ у травні згадували ім’я президента близько 2,5 тисяч разів на день. За допомогою програми моніторингу ЗМІ «Медіатека» можна чітко відслідкувати піки. 14 травня Порошенко дав першу за рік прес-конференцію— 5081 згадок. За два дні після цього підписав указ про блокування російських соцмереж — його ім’я процитували 7836 разів. А вже на наступний день ЄС офіційно підписав рішення про безвіз для України. Ім’я президента у цьому контексті фігурувало у медіа 6271 разів.

Для порівняння, Юлію Тимошенко українські ЗМІ з початку місяця згадали 1238 разів, а ім’я Олега Ляшка — 2566 разів. За рівнем згадуваності президент випереджає наймедійних опозиційних політиків. Він формує порядок денний, наповнюючи інформаційний простір позитивними для себе меседжами.

Після прес-конференції президента у журналістів залишилося багато запитань, але негатив і дискусію вдалося погасити новиною про блокування «Вконтакте». Цей інфопривід став сильнішим, ніж ефект від відповідей на прес-конференції.

Звичайно, Порошенко не створюватиме інфоприводи рівня блокування «Вконтакте» кожного тижня. Не кажучи вже про надання Україні безвізу.

У першій половині травня президент серйозно закріпив іміджеві позиції 

У першій половині травня президент серйозно закріпив іміджеві позиції. Той же безвіз став важливим аргументом у дискусіях, адже до цього конкуренти та медіа критикували Порошенка за невиконання цієї обіцянки.

Блокування «Вконтакте» викликало багато суперечок. Але за допомогою цього рішення Порошенко намагається закріпити за собою місце людини, яка очолює боротьбу з усім російським. «Так, це непопулярне рішення, але ми мусили його прийняти для безпеки українців. Навіть якщо я втрачу рейтинг через це», — так я бачу подальшу аргументацію очільника держави. Українці добре сприймають жертв, тому таке пояснення має бути ефективним.

В українській політиці і виборців коротка пам’ять. До наступних виборів президенту потрібні аналогічні потужні інфоприводи. У першу чергу, він має виконувати передвиборчі обіцянки, за які його найчастіше критикують. Я б робив ставку на покарання винних у розстрілах на Майдані. Крім того, Порошенко повинен акцентувати на продовженні проєвропейського курсу.

Президенту потрібно постійно створювати інші позитивні інфоприводи. Не таких значних, але які дозволять залишатися у інформаційному полі. Як показує статистика, навіть за такої ситуації він зможе формувати порядок денний країни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.