Коли Навальний стане президентом

2 коментувати
Олексій Навальний найкраще з пострадянських політиків використовує можливості нових медіа. Але це не означає, що він стане новим президентом Росії

«Привет, это Навальный», — кожного разу цю фразу на YouTube-каналі російського опозиціонера чують в середньому 2 мільйони користувачів. Таким високим показником не може похвалитись жоден політик на пострадянському просторі. Не маючи доступу до російських телеканалів, Навальний як основний комунікаційний майданчик дуже добре використовує YouTube. Загалом його ролики отримали 176,3 млн. переглядів.

Крім того, у Навального є ще два канали: для прямих трансляцій і «Фонду боротьби з корупцією». Саме на останньому з’явився фільм «Он вам не Димон», з якого почалося різке зростання «вартості» політичних акцій Олексія.

Значна частина російських виборців дивляться телевізор, але все більше людей переходять на YouTube. Тому Навальний не виграє вибори зараз. Але робить гарний заділ на майбутнє.

Якщо ти не в соціальних медіа — тебе немає

Навальний також активно використовує у роботі соціальні медіа. Його Twitter став потужною платформою і має більше, ніж 2 млн читачів. Політик має великі спільноти і на інших майданчиках: Facebook, Вконтакте, Instagram і навіть не надто популярний Google+. Контент політик адаптує до кожної соцмережі: у Facebook та Instagram виходять зовсім різні публікації.

Але Навальний пішов далі: він залучає месенджери. Багато спеціалістів сходяться на тому, що у майбутньому вони замінять соцмережі. Тому наявність каналу або боту в Telegram стане необхідністю. А у Навального це вже є.

Містер Обама?

З Навального не ліплять типового глянцевого політика. Олексій — жива людина. Він випиває у барі з колегами, обідає в McDonalds і навіть їздить на метро з родиною, жартуючи, щоб жінка не читала дорогою його Twitter, а завела свій. Все це виглядає органічно і схоже на Барака Обаму. Як і з екс-президентом США, з Навальним постійно фотограф. Він веде фотопроект «Это Навальный», де показує життя політика.

Так само просто Навальний спілкується. Він може згадати популярний реп-батл Versus чи покемонів. А також не соромиться на саркастичні жарти та підколки щодо політичних опонентів. І, найголовніше: він може посміятися над собою. А цього дуже часто бракує пострадянським політикам.

Замість висновку

Навальний — це такий собі Трюдо чи Обама пострадянського розливу. Велика заслуга технологів політика, що вони зуміли створити людяний образ. І продовжують його розвивати. Багато росіян ще мріють про царя-батюшку, тому їм ближчий Путін. Але наступне покоління все активніше підтримує Навального. І якщо на цих виборах шансів у Олексія мало, то на наступних шанси зростають.

Аналогічна ситуація з каналами комунікації та методами, які використовує Навальний. Так, сьогодні вони не найефективніші в Росії. Хоча можуть змінити хід передвиборчої боротьби в розвиненіших країнах. Але за 5 років ситуація докорінно зміниться і тут. Адже homo soveticus з кожним роком все менше і менше.

Навальному потрібно і надалі нарощувати соціальний та політичний капітали, виходячи з «електорального ґетто». А також не зменшувати активність в інтернеті. Впевнений, це буде ключовими факторами у майбутньому.

Дуже важливо не втратити образ, який вдалося створити. Тому що розчарування у «своїх» хлопцях зазвичай набагато гіркіше. І пробачають їм набагато рідше.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.