Три формули щастя

0 коментувати
Учора світ відзначив День щастя. Пропоную вам свої правила і рецепти щастя

Формула щастя №1

Всі один в одного сьогодні перепитують, що це таке? І шукають одне правило на всі випадки життя, від фільму «Доживемо до понеділка» до простих народних приказок.

А насправді, формул щастя декілька.

Що дозволяє людям мати щасливу долю, сім'ю, яка благополучно переживає всі кризи: і грошові, і вікові, і хворобливі, і пов'язані з кар'єрою?

Відповідь така: вміння відрізняти важливе від другорядного.

З людиною, орієнтованою на головне, можна здійснити все, що завгодно: і бізнес, і сім'ю, і кохання. З нею комфортно, тому що все структуровано і зрозуміло, як у матриці.

І, навпаки, з людиною, яку постійно заносить на третьорядне, співіснуєш, прирікаючи себе на постійні страждання, гнітючу самотність і набір отруйних комплексів. Вона весь час стріляє в «молоко» і не розуміє, чого від неї чекають, щоб вона влучала в «десятку».

Отже, вміння робити в житті головне і видаляти зайве. Щастя – це пік у тобі самому.

Формула щастя №2

Як люди досягають того, що вони називають щастям? Угорський психолог Михай Чиксентмихаї досліджував щастя робочого складального конвеєра.

Виявилося, що робітник виконував одну і ту ж операцію спочатку за 43 секунди і, удосконалюючи навички, довів цей показник до 28 секунд. І кожного разу, коли цей результат йому вдавався, він стрибав від щастя.

Кванти щастя безмежно різноманітні: закохався, отримав премію, встиг здати курсову, врятував людину

В такому стані наснаги люди перебувають частіше під час роботи, ніж під час відпочинку. Тобто прихована внутрішня мотивація з покроковим результатом – джерело квантів щастя.

Робота + гра.

Етнографи як приклад наводять цілий ряд людських культур, в яких грань між роботою і грою взагалі стерта.

Члени племені Кпелле в Ліберії розуміють різницю між важкою роботою з рубання лісу і більш легкою з підмітання міських вулиць. Але при цьому уникають будь-якого роду діяльності, де немає місця пісням, танцям, жартам.

І не тому, що вони ледарі – навпаки, всі члени племені дуже працелюбні і старанні, просто хочуть отримувати 2 в 1: і роботу, і задоволення від неї.

Ось, виявляється, що! А ми в школі з учнів робимо усічених дорослих, нав'язуючи їм тільки серйозність.

Отже, формула №2: не задовольнятися чимось одним, а організовувати для себе одночасно «2 в 1»: розум і здоров'я, інтелект і уява, робота і кайф від неї, сім'я і любов, корисне і приємне, розум і почуття, процес і результат.

Формула щастя №3

Рецепт щастя простий: потрібно збирати кванти щастя, один до одного, як пазл, складати з них мозаїку і перечитувати, як ощадну книжку вечорами в старі добрі часи.

Кванти щастя безмежно різноманітні: закохався, отримав премію, встиг здати курсову, врятував людину, подарував букет, отримав довгоочікуваний лист, випередив конкурента, знайшов гроші, побачив сонячне затемнення.

Незважаючи на різнокаліберність подібних відчуттів щастя, кожне з них я все одно прирівнюю до одного кванту щастя, тому що головне – кількість, а не масштабність. Тому що ніколи не знаєш, який маленький гвинтик закрутить твоє життя вгору або заглушить його. Щастя швидкоплинне, на відміну від горя, що триває довго.

Це, звісно, не дуже справедливо, але так влаштований світ. Саме тому кванти щастя потрібно негайно фіксувати, роблячи зарубки в будь-якому місці, а потім ввечері переносити ці карби в таємний блокнотик або секретний комп'ютерний файл.

Я так і роблю, з дитинства привчивши себе перелічувати на ніч свої перемоги. І ніколи не слухаю тих горе-психологів, які рекомендують ділити аркуш вертикально навпіл, ліворуч писати щось позитивне, праворуч – негативне і зважувати – що переважить.

Не треба зважувати негативне. Кажу всім: перелічуйте на ніч тільки свої перемоги. Ви ж людина, загалом-то, хороша, а на тому, що вам у чомусь не пощастило, не треба акцентувати увагу, множачи свої проблеми і псувати собі настрій.

Життя вимірюється не кількістю зроблених вдихів, а моментами, коли від щастя захоплює подих.

Тож формула №3: фіксуйте і записуйте свої «плюсики». Це буде математичне складання вашого сумарного щастя.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.