Про нову реформу освіти

0 коментувати
Намір наділити вчителів свободою, в рамках концепції, схваленої Кабміном, – похвальний і правильний. Але є одне але

Ця свобода схожа на ту, яку 150 років тому давали кріпосним селянам, і вони, насолодившись свободою кілька тижнів, просилися назад у рабство.

Чому? Тому що вчителі, якщо й хочуть «вчити по-новому» – то де вони візьмуть комп'ютери і новий оновлений контент. І головне – їх же ніхто не збирається звільняти від гір звітності та тотального контролю.

На відміну від Фінляндії, де до вчителя на першому місці стоїть довіра – у нас контроль і облік. Ну і не завадило б пов'язати ентузіазм вчителів з гідною оплатою їх праці. Саме цей фактор став вирішальним у знаменитих фінських реформах.

Реакція вчителів цілком прогнозована. На «ура!» таку реформу сприймуть приблизно 10% вчителів, які давно чекають сигналу до нового життя, готові до неї і багато з них вже здійснюють такі реформи «нишком».

На відміну від Фінляндії, де до вчителя на першому місці стоїть довіра – у нас контроль та облік

30% вчителів готові перебудуватися і перевчитися, якщо будуть організовані адекватні «розумні» та сучасні курси, але не на базі ІПК. А 60% візьмуться тихо або голосно саботувати або підуть з професії.

І виникне... гострий дефіцит хороших вчителів. А при дефіциті хоч чогось, тим, що залишилися, почнуть платити більше.

І це буде позитивною тенденцією. Через 10 років пропорція хороших вчителів набагато покращиться і їм стануть платити більше.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.