Чому українці постійно відстають

0 коментувати
Просто робіть, щоб усім було помітно: ось бізнес відродився, ось люди вже не махлюють, ось діти вчаться із задоволенням

Багато чого у нас в країні не виходить, тому що ми інертні. Весь час думаємо-гадаємо-думаємо – і відстаємо від світу.

Хіба немає серед нас людей, які весь час вигадують-вигадують, та лише прогадують?

Тільки у нас є ця клята приказка: "сім разів відміряй – один раз відріж. Поки міряємо-міряємо, ситуація змінюється, доводиться знову міряти.

Тим часом у прогресивних країнах один раз виміряли – відрізали, і живуть далі. Потім знову вже на новому витку міряють - і відтинають. І вони вже далеко попереду.

А у нас все тягнеться з податковою реформою, з пенсійною, земельною, освітньою. Міряємо і вважаємо, міряємо і рахуємо. І весь час прораховуємось.

А потрібно лише починати хоч маленькі пілотні проекти, швидко їх коригувати і розширювати.

У китайців теж раніше була національна мрія – мати бодай одну чашку рису на день

Ось тільки не треба плодити тонни паперів з законами! Закони повинні з'являтися після апробації в пілотних проектах. Інакше вони просто марні.

Просто робіть, щоб усім було помітно: от бізнес відродився, ось люди вже не махлюють, ось діти навчаються із задоволенням, ось у фермерів обличчя посвітлішали. Зрештою, це не так складно.

У китайців теж раніше була національна мрія – мати бодай одну чашку рису на день. Потім їм цього стало мало, і вони погналися за двома чашками рису. І за якийсь час виявили, що рис – це вже не їжа, а лише гарнір. А тепер весь світ їм заздрить і їздить переймати досвід. Хоча 40 років тому, якби хтось таке припустив, то був би піднятий на сміх.

Просто одного разу китайці вирішили: xvatit терпіти! І справа пішла.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.