Чому падає гривня. Три варіанти

5 коментувати
Чи має національна валюта управлятися, як зазвичай, в ручному режимі, або ж працювати на автопілоті

Гривня хитається, падає, спотикається і шкандибає далі.

І вже незрозуміло, чи має вона управлятися, як зазвичай, в ручному режимі, або ж працювати на автопілоті, в залежності від реальних кон'юнктурних факторів.

Чому ж у нас нічого не виходить? Основних варіантів відповідей. що сталося з гривнею – три, в рівній пропорції по 1/3.

1. Корупція, хабарі, відкати і недбалість тих, хто причетний.

2. Складність і суперечливість вимог та дій експортерів, імпортерів, МВФ, населення, президента, прем'єра, банків, депутатів і законів.

3. Відверте незнання того, що робити. Невміння і некомпетентність.

Тисячі експертів і блогерів зараз обурено "відтягуються" на винних, і це зрозуміло і справедливо.

Як будуть піклуватися про добробут країни ті, хто не знає, звідки беруться гроші

До чого я веду?

До того, що я знаю, що робити з пунктом №3. Адже у нас ніхто не вчить справжньої економіки. У нас в країні немає жодного економіста, який знав би,як впоратися з економічною кризою.

Так ось. Цих криз з валютою, ВВП, бюджетом, золотовалютними резервами, дефолтами та іншими економічними принадами буде попереду ще багато.

Тому треба вчити економіку (або навіть «багатономіку», хто не знає, потім поясню) в школі всі 11 років, і у вузі. Причому вчити посилено, по-сучасному. Інакше ми так і будемо животіти в злиднях.

І навчати слід того, що потрібно, а не за архаїчним підручниками старих професорів, які в житті не інвестували жодної гривні і ніколи не бачили акцій.

У нас випускники економічних вузів не можуть скласти елементарний бізнес-план, не можуть відрізнити дохід від прибутку. Як же вони будуть піклуватися про своє процвітання і благополуччя країни, якщо не знають, звідки беруться гроші, як їх заробляти, і головне – витрачати?

Зараз стільки розумних студентів і підприємців, «відкрили роти» на гранти, тобто, на дармові гроші, але, коли їм пропонується написати заявку, вони закривають ці свої роти. Тому що не знають, "як написати".

Тобто, коли навіть є фонди з купою грошей і шукаються проекти на величезне фінансування, ніхто не знає, як грамотно і обгрунтовано написати заявку. Ось хоча б цим премудростям і потрібно вчити, а не тільки архаїчної економіки XVIII-XIX століть, яку заснували Сміт і Рікардо зі своєю невидимою рукою ринку.

Тому що бізнес і економіка в наш глобальний час вже зовсім інші, та школам і вишам потрібно повністю переглянути/змінити/скорегувати підручники і кейси. І вони вже є.

Це і буде прорив у майбутнє – в симпатичне і дуже багате.

Xvatit страждати через неуків та нездар.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.