Чому люди часто ненавидять свою професію?

1 коментувати
Для кожного життєвого проекту потрібен особливий тип мислення і характер. А не тільки знання

Наприклад, життя бізнесмена приваблює молодь грошима, владою, славою, але при цьому проблеми розхитаного здоров'я, ризиків, відсутності грошей, банкрутств і відповідальності за долі співробітників особливо не висвітлюються.

Тільки троє зі 100 більш-менш вибиваються угору.

Діяльність політика завжди на виду і навіть іноді супергрошовита. Але не всі можуть постійно йти на угоду з совістю, знаходити спритні компроміси, розбиратися в законах, реально допомагати людям і країні, і не попадатися на гарячому. Чесними або вдалими політиками стають сім зі 100.

Бути дипломатом – це не тільки звані прийоми і закордон. А ще приховування своєї думки куди подалі, туга за Батьківщиною і низька платня. Філігранними дипломатами стають п'ять зі 100.

Розповідаючи про романтизм і мужність військової служби, забувають сказати, що в армії немає свободи слова, і проти своєї волі доводиться виконувати чужі команди, часто аморальні. Жити доводиться в поневіряннях і непристосованих умовах. Не кажучи вже про ризик життям і про необхідність приймати рішення за секунди. А ще – вбивати ворога. Або бути вбитим самому. Справжніми солдатами вітчизни стають 20 зі 100.

Людей примушують знаннями замість того, щоб розширити їх свідомість

Якщо говорять про професію вчителя, то під душевними сентенціями про благородство і творчий початок цієї світлої місії приховують, що робота ця складна і безгрошова. І більше – з паперами, оцінками і звітами, ніж з душами дітей. Хорошими вчителями стають 12 зі 100.

Фотомоделі в глянцевих журналах і на подіумі викликають захоплення. А насправді їх долі повні депресивних станів, що, проте, властиво всім тим, хто пов'язав своє життя зі спортом або шоу-бізнесом. Справжніми асами тут стають 1 із 1000.

Орієнтир на програміста і комп'ютерника дуже сучасний, але треба враховувати, що зі 100 стартапів 99 прогорають. А ще потрібно мати особливі мізки, в яких все перетравлюється системно. І якщо втратив яку-небудь точку-кому, нулик-одиницю, то «все пропало». Таких розумних у цій сфері 15 зі 100.

Тому лише знань недостатньо. Для кожної майбутньої професії, або, точніше, життєвого проекту, потрібен особливий тип мислення і характер. А не тільки знання.

Тільки тип мислення і характеру визначає, хто ким, чим і коли буде. Щоб без розчарувань і безпросвітності.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.