Чий підхід нам ближчий: американців чи японців

0 коментувати
Це абсолютно різні стилістики мислення: конкретна американська і абстрактна японська

Двадцять років тому, навчаючи студентів, як їм організовувати бізнес, я був поведений на японському стилі менеджменту, протиставляючи його американському. У чому, запитаєте, різниця?

Якщо американець-бізнесмен думає про вдосконалення, скажімо, свого автомобільного бізнесу, то він мислить приблизно так: «Замість двох фар зробимо чотири, змінимо підвіску, вікно помістимо зверху, дверцята гармошкою, кермо квадратне і сидіння з масажем, двигун – 3 л, швидкість – 200». Вони прагнуть захопити ринок новою конфігурацією машини.

Японський бізнесмен в подібній ситуації думає зовсім інакше: «Непогано б нову модель машини розкрутити як бренд в Бразилії, охопити новий сегмент покупців, і ще – щоб з однією заправкою можна було проїхати від Східного узбережжя США до Західного».

І все! Ніякої конкретики! Однак все японські інженери відразу ж стають до роботи без зайвих питань, ясно розуміючи, що і як їм належить зробити

Який у нас стиль реформ? Прописати все до гвинтиків чи дати кінцеві перспективи?

Це абсолютно різні стилістики мислення: конкретна американська (аж до болтів і гайок) і абстрактна японська. Але за результатами, що досягаються, вони співставні.

Це я зараз розмірковую про наші реформи, якщо їх робити. Який стиль у нас?

Прописати все до гвинтиків чи дати кінцеві перспективи?

Моя думка: 20:80. А ваша?

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.