Спаринг з Путіним. Навіщо Макрон провів червону лінію

30 травня 2017, 19:11
63
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Спаринг з Путіним. Навіщо Макрон провів червону лінію - фото
Президент Франції досить успішно використовував свій зовнішньополітичний дебют з російським президентом

Під час виборчої кампанії багато французьких політиків та експертів звинувачували його в м'якотілості і розмитості зовнішньополітичної позиції. В принципі, він сам справляє враження такого собі «політика-душки» – милого, безпосереднього хлопця, навіть не стільки політика, скільки бізнесмена і банкіра. Весь його політичний досвід обмежується роботою радником прем'єр-міністра з питань економіки, а потім вже міністра економіки і фінансів у французькому уряді.

Тому Макрону було важливо довести в першу чергу саме французькій громадськості і своїм політичним ворогам, що він може бути досить ефективним і сильним президентом. Макрон вирішив показати, що він є серйозним спаринг-партнером саме на тлі такого жорсткого і складного опонента як Путін. Тому, значною мірою, аудиторія його публічного виступу була внутрішньофранцузька.

Наскільки все це серйозно і довгостроково щодо Росії? Поки про це говорити зарано, хоча прихильність Макрона до виконання Мінських угод, його заяви на саміті G7 про те, що санкції проти Росії можуть бути посилені – це не емоційні заяви.

По обличчю Путіна на спільній прес-конференції було видно, що президент Росії дуже злий і знаходиться в стані внутрішнього дискомфорту

Після зустрічі Макрона і Путіна в російських пропагандистських ЗМІ почалася справжня істерика. РИА Новости прямо ображає французького президента, називаючи його практично шмаркачем, і говорить про те, що він грав у такого собі «брутала», оскільки занадто слабкий і вирішив показати на тлі Путіна всю свою крутість.

Крім того, є кілька важливих індикаторів цієї зустрічі, на які варто звернути увагу.

До приїзду Путіна в Версальському палаці була організована виставка, присвячена першому візиту російського царя Петра I в 1717 році до Франції. Це викликало особливу лють Путіна, який вирішив (очевидно через незадовільні результати переговорів) повчити свого молодшого колегу азам історії. У зв'язку з чим виникла ця скандальна репліка з приводу Анни Київської, більш відомої в Україні як Анна Ярославна, дочка Ярослава Мудрого. Путін фактично назвав їх росіянами, говорячи про Анну Ярославну «наша». Вийшло, що період російсько-французьких відносин починається не з XVIII століття, не до Петра, а з XII століття, коли Анна стала дружиною французького короля Генріха I.

Це смішно, тому що для освіченої французької публіки, всі факти її біографії чудово відомі. У Франції ніхто не асоціює Середньовічний період своєї історії з Росією. Є окремо Київська Русь, і є Росія.

Росіян також дуже розлютила фраза Макрона про те, що російські канали RT і Sputnik втручалися у французькі вибори. Позиція Макрона дає привід вважати, що він не має наміру прощати образ, завданих росіянами та політичними опонентами. Це говорить про те, що це досить злопам'ятний чоловік, який не забуде про намагання російських хакерів зламати листування працівників його штабу і вплинути на хід виборчої кампанії.

Важливо також те, що у Франції зберігається принципова позиція щодо Башара Асада. Сирійське питання для них одне із ключових, в тому числі й тому, що у Франції є історичні інтереси в Сирії. Тут Макрон також не пішов на поступки.

По обличчю Путіна на спільній прес-конференції було видно, що президент Росії дуже злий і знаходиться в стані внутрішнього дискомфорту. А коли Путін перебуває у стані дискомфорту – він червоніє і намагається в черговий раз ніяково жартувати. Цього разу, відповідаючи на питання, що ж буде з санкціями, він звернувся до французької преси і запропонував їм першим вимагати скасування санкцій, які заважають торгівлі, дивлячись при цьому насмішкувато на Макрона.

В цілому, це був дуже важливий матч для французького президента, який він витримав з гідністю. Що дивно, адже багато хто очікував, що відсутність досвіду не дасть йому можливості протистояти такому зубру як Путін. Але Макрон витримав іспит. Він показав ту червону лінію, яка існує сьогодні для Франції і Євросоюзу. Під час зустрічі відчувалася відчуженість і холодність Макрона і Путіна, вони часто дивилися в різні сторони під час спілкування, не дивилися один на одного практично принципово. Все це говорить про те, що їх відносини з самого початку не задалися.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 14:47

thumb img
Постріл в ногу всій країні. Подробиці скандальної заяви Луценка про список недоторканних від посла США
Події

Вчора, 10:02

thumb img
500 грн за дитину без автокрісла. В Україні можуть ввести нові штрафи для водіїв
Саме там

Вчора, 21:25

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ