Німеччина і кінець євро. Що буде з курсом валют

5 коментувати
Зараз в питанні монетарної політики Європа протистоїть решті світу, що призведе до тиску на обмінний курс

Рік тому я попереджав, що німецька політика економії загрожує знищити єврозону і євро як єдину валюту. На жаль, ця загроза зберігається дотепер. Німеччина завжди робить мінімум, щоб зберегти Євросоюз, але цього недостатньо. Потрібне справжнє рішення.

Після провалу червневого саміту був момент, коли державні бонди почали руйнуватися. Здавалося, це кінець євро. Тоді Меркель підтримала голову Європейського центрального Маріо Драгі, а не власного президента Німецького федерального банку, і Драгі зробив все необхідне, щоб врятувати євро. Але фундаментальна відсутність балансу не змінилася.

З того моменту, як Німеччина пішла на поступки, щоб допомогти Драгі і зробити крок назустріч банківському союзу, вона, по суті, вже відмовилася від усіх цих поступок, і банківський союз, фактично, залишився без зубів. Він залишився практично формальністю.

Європейський банківський союз, фактично, залишився без зубів

Думаю, євро як загальна валюта збережеться. Але програма економії підштовхує Євросоюз до рецесії. А підхід «твердої валюти» ставить Європейський Центробанк і ЄС в суперечність з іншим світом. В цьому році я очікую куди більшої турбулентності обмінного курсу. В Японії свого часу центральний банк дотримувався такої ж політики, як ЄЦБ. Нинішнє керівництво Японії зробило критику цієї політики основою своєї платформи і отримало абсолютну більшість голосів у нижній палаті. І тепер владі треба тримати слово. Вона вже послабила ієну по відношенню до долара і навіть більше по відношенню до євро (приблизно на 15%).

Досі ми спостерігали дивний спокій та співпрацю. А тепер, коли Європа протистоїть решті світу, це призведе до тиску на обмінний курс. Ієна та інші валюти рухаються у напрямку до послаблення.

ЄЦБ не зможе відреагувати – вони не контролюють курс євро. Рецесія буде поглиблюватися через втрату конкурентоспроможності, і це стосуватиметься навіть Німеччини, якій досі передбачали незначне зростання.

Впевненість у завтрашньому дні, яку, схоже, зараз переживає Європа, є помилковою. Тим не менш, думаю, ситуація зараз дійсно спокійніша, ніж рік тому. Банківська система відновлюється. Континентальні банки як і раніше найслабші в світі, але їх положення потроху поліпшується. Час має цілющий ефект на банки. Але коли доходить до фундаментальних проблем євро, тут допомогти не може.

Є політична загроза Європі, яка навряд чи вибухне раптово. Цього я боявся, і не дарма: Європейський союз перетворився в щось дуже далеке від того, яким він планувався спочатку. ЄС повинен був стати добровільним об'єднанням рівних. Замість цього вийшло обов'язкове членство і двокласова система – кредитори й боржники. Розрив цей тільки збільшується. Політично і в довгостроковій перспективі це неприпустимо. І, чим довше це триватиме, тим гірше буде ситуація.

Девід Кемерон ризикує, організовуючи референдум з питання членства Великобританії в ЄС. До 2017 року, коли повинен відбутися референдум, може статися багато чого. До того моменту настрій публіки може змінитися на дуже негативний по відношенню до влади, і це може призвести до програшу на референдумі.

Переклад НВ

Інтерв'ю Джорджа Сороса Bloomberg TV дивіться тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.