Україна може врятувати Савченко

6 коментувати
Зараз Надія Савченко фактично формує порядок денний в Україні, Росії та Європі

Підсумовуючи всі події з 4 березня, коли Надія Савченко оголосила сухе голодування в РФ, по 6 березня 2016-го року, коли в Україні та в усьому світі відбулися акції на підтримку української героїні, напрошуються такі головні висновки.

По-перше, кидається у вічі те, що на задекларованому засіданні російського суду над Савченко, на якому мало бути проголошено її останнє слово, не було нікого зі всіх гілок влади в Україні. Навряд чи їх присутність щось би допомогла. Але моральний осад напевно залишиться. Крім цього, аналізуючи слова мами і сестри підсудної та події, які відбулися за згаданий період, можна прийти до висновку, що влада активізувалася, а їх згадана відсутність була, скоріш за все, непорозумінням.

По-друге, дещо «традиційно» підійшли до проблеми Савченко лідери іноземних держав. А іноземні суспільства виявилися мало поінформованими і, відповідно, не вплинули на свою владу. Очевидно, що тепер варто продовжити «стимулювати» закордонних перших осіб і урядові структури по телефону з офіційного Києва. При цьому, слід мати на увазі, що інформування про українські реалії іноземних суспільств, їх громадських і політичних структур вимагає часу та креативних підходів з боку українських представництв. Наразі цим способом (через суспільства) вирішити згадану проблему не реально.

По-третє, зараз не можна з’ясовувати де, хто і які помилки або провали допустив загалом і по Надії Савченко в РФ зокрема. Висновки слід обов’язково пізніше зробити – аби не допускати подібних помилок в майбутньому.

Тепер чи не єдиним реальним способом серйозно посприяти у вирішенні її проблеми, окрім продовження теперішніх дій влади, є активні дії українського суспільства, зокрема – блокування всього російського транзиту через територію нашої держави, включаючи транзит російських газу та нафти до країн Європи. Тільки шляхом блокування транзиту російських енергоносіїв можна спонукати глав європейських держав активізувати «тиск» на РФ в короткому часі з метою негайного звільнення Надії Савченко.

Блокування транзиту російських товарів можна відпрацювати на основі недавнього блокування перевезень російськими автомобілями.

Варто виходити з того, що недавно влада в Україні фактично підтримала громадськість щодо блокування російських автомобілів і таким чином виконала свою функцію та укріпила свою міжнародну позицію. В результаті, через кілька тижнів ситуація була врегульована і всі вимоги сторін процесу блокування, в основному були задоволені. 

Для блокування газо- і нафтопроводів достатньо заблокувати кілька ключових компресорних станцій. Очевидно, що в такому разі офіційному Києву довелося б надати вичерпні пояснення нашим зарубіжним партнерам щодо невиконання транзитного контракту з РФ. Але це не важко, оскільки завжди можна зрозуміло пояснити, що йдеться про зазначені у контракті форс-мажорні обставини, створені російською агресією, в результаті чого військові сили зосереджені не на охороні наших газо- і нафтопроводів, а на захисті від агресора.

Очевидно, що згадані заходи в Україні можуть бути ефективними лише тоді, коли нас підтримають Польща, Балтійські та інші демократичні держави і не заперечуватимуть (принаймні, поставляться з розумінням) всі інші. Тут мали б бути задіяні і державний, і комерційний рівні.

Загалом, завдяки звільненню Савченко можна задовольнити і Європу, і Україну (громадськість і владу), і РФ. Лише в такий спосіб може бути частково «збережено обличчя» нинішнього господаря Кремля і в Європі, і в Росії, що для нього тепер найважливіше.

Зволікання з подібним процесом в Україні (як громадськості, так і офіційного Києва) загрожує дуже негативними наслідками для всієї нашої нації та держави.

Тепер за будь-яких обставин та громадська чи політична сила, яка організує згадані дії, підвищить свій рейтинг як серед українського суспільства, так і за кордоном, оскільки йдеться про мораль, на що донедавна мало звертало увагу українське суспільство. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.