Свобода чи Росія. Хто спланував зіткнення під Радою

5 коментувати
Не можна виключати ані можливості провокації з боку РФ, ані внутрішніх проблем

Події, які сталися біля Верховної Ради України відразу після голосування за зміни до Конституції України та потім, є абсолютно неприйнятними. Це зрозуміло всім. Як і зрозуміло, що ніяких негативних подій в столиці України не було б, якби не було голосування. Так само зрозуміло, що невідомо як би себе повів агресор в іншому випадку.

Тому дуже важливо детально з’ясувати причини і обставини виникнення конфлікту, що призвів до фатальних наслідків. Саме з’ясувати, а не призначити винного, як це часто бувало дотепер.

Беручи до уваги викладене, викликає здивування, чому відразу після подій біля ВРУ 31 серпня 2015 року високопоставлені керівники без суду і слідства звинуватили представників і керівництво ВО «Свобода» у тяжких злочинах. Хочеться вірити у те, що йдеться про спалах емоцій. До речі, це також підстава для проведення ретельного розслідування хто і в який спосіб «підставив» керівників – в кінці – кінців, є нагода виявити як мінімум шкідника.

Автор цих рядків не є ні членом, ані прихильником Свободи. Водночас, маючи великий політичний досвід, не виключаю, що в складі цієї політсили, як і в інших патріотичних середовищах і партіях, наприклад, в Народному Русі України, є агенти іноземних спецслужб. Саме вони здатні вчинити злочин (або підштовхнути до нього) тоді, коли це вигідно їх господарям. Саме так в УНР після Першої світової війн і в Західній Україні після Другої світової війни діяли агенти НКВС - МДБ. Так у 1937 – 1938 роках сварили українців з поляками, що мирно жили в одних селах сотнями років на західній Галичині (про це автор нераз чув «з перших рук»). Той самий почерк проявився недавно у Мукачево. Тепер - в Києві. Мабуть, на жаль, буде ще. І замовник відомий, він той самий, що і раніше.

Неприпустимо без суду та слідства звинувачувати когось

Як правило, згадані агенти роками втиралися у довіру. Роками чекали наказу. Вони мали бездоганно оформлені документи.

Словом, крім озвучених версій, при розслідуванні згаданих подій слід би детально розглянути і всі інші. В тому числі – і версію про провокацію з боку протестуючих.

Інше питання - повірить український народ у результати розслідувань чи ні. Тут треба, щоб керівництво держави, уряду, парламенту і профільних відомств ухвалили прийнятне для народу рішення. Бо інакше, особливо після непокараних винних у збитому Іл-76, Іловайській трагедії, трагедії в Дебальцево тощо, народ має підстави не довіряти. Переконаний, що влада має бути зацікавлена в істині. Хоча б для того, аби і далі бути владою. І вже зовсім неприпустимо без суду і слідства звинувачувати когось. Адже завжди треба пам’ятати, що в майбутньому таке може трапитися з будь-якою політсилою чи особою.

Можна, звичайно, все списати на агресора. Скоріш за все, це буде правдою. Але не треба виключати й інші варіанти, зокрема, доморощених провокаторів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.