Суд над Савченко та розрив відносин з Росією

8 коментувати
У нас з’явилася нагода врегулювати українсько-російські дипломатичні відносини

Російська сторона після перерви на обід 21 березня 2016 спробувала не допустити на суд українську делегацію з українським консулом.

Про недотримання РФ і власного, і міжнародного законодавств вже говорять і пишуть усі ЗМІ світу. А для українського боку – це чергова підстава розірвати дипломатичні відносини, або щонайменше серйозно обмежити їх. Адже ніхто з людей, які розуміються в дипломатії, не заперечив, що українсько-російські дипвідносини слід би розірвати – принаймні тому, що вони не ефективні. Навпаки – навіть де-хто пояснював, що це треба було зробити раніше. Ніхто не може заперечити того, що і в Росії, і в Україні дипломати не мають змоги повноцінно виконувати свої функції. Хіба що розвідники або провокатори, які прикриваються дипломатичним паспортом. Але у нас таких нема, принаймні, щодо РФ.

Тепер же абсолютно очевидно, що українські дипломати, зокрема, консульські працівники, не можуть виконувати своїх завдань: це підтверджують намагання не допустити їх на суд над українською громадянкою Савченко, напад бандитів на українського консула у Грозному 16 березня цього року, відсутність можливості навіть контактувати з іншими засудженими РФ українськими громадянами, зокрема під час їх етапування.

Крім цього, українські парламентарі, навіть парламентарі ПАРЄ, не можуть перебувати на території Росії (всупереч її міжнародним зобов’язанням).  У цьому зв’язку виникає логічне запитання: чи не дешевше відправляти з Києва дипломата для забезпечення окремих заходів або доручити «третій» стороні забезпечувати українсько–російські зносини на постійній основі?

Ефективність українського посольства та консульств у Росії близька до нуля

Тобто, судячи з подій останніх тижнів і навіть днів, незважаючи на те, що у РФ є більша, ніж у будь-якій країні, мережа українських дипломатичних установ (посольство і консульства), їх ефективність близька до нуля. Майже те саме можна сказати і про російських дипломатів в Україні, які зараз скоріше відіграють роль подразників. Хіба що виконують додаткову деструктивну роботу під час агресії на нашій території, яку треба нейтралізувати. А це найкраще робити, не допускаючи їх на українську територію.

Зараз склалися умови для розриву або серйозного обмеження українсько-російських дипломатичних відносин. Очевидно, що тут ініціатива має належати українській стороні. Нас і зрозуміють, і підтримають у світі. Якщо ж ми цього не зробимо – кепкуватимуть.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.