Надія Савченко - новий символ української нації

1 коментувати
Кремль, сам того не бажаючи, став каталізатором становлення українського лідера

Надія Савченко має шанс стати новітнім третім українським символом після В’ячеслава Чорновола і Віктора Ющенка. Адже і нахабне фабрикування кримінальної справи, і цинічна гра із її здоров’ям дуже нагадують відносно недавні дії стосовно згаданих лідерів, які вчиняли спецслужби російської імперії, СРСР і РФ.

В’ячеслава Чорновола за його неприховану українську позицію, яка де-факто засуджувалася в радянській імперії, посадили в тюрму, а потім відправили на заслання. Всі звинувачення на його адресу його були абсурдними. Демократичний світ чинив багаторічний тиск на Кремль з метою його звільнення.

Герою довелось проходити через голодування тощо. Його авторитет в українському суспільстві зростав. В результаті, в кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття він сформувався як національний лідер. Його, на жаль, не підтримали на президентських виборах в незалежній Україні, оскільки українське суспільство ментально ще не було готове до радикальних змін, зокрема, через тривале зомбування імперіями.

Водночас, треба відверто відзначити, що В’ячеслав Чорновіл сповна виконав свою історичну роль у контексті консолідації українського суспільства для протистояння імперії і вселенню надії.

Віктор Ющенко сформувався як лідер нації в період з вересня по листопад 2004-го після намагання його отруїти. Саме він знайшов тему, яка спонукала українців ставати європейською нацією – тему голодомору, який влаштували у 1932 – 1933 роках тодішні господарі Кремля. Він зумів продемонструвати всьому світу незалежність нашої держави, зокрема, і від Росії, і від Заходу. На жаль, йому цілком закономірно не вдалося зберегти свого рейтингу.

Через ув’язнення формувалися лідери багатьох націй

Подобається це комусь чи не подобається, але в обидвох випадках Кремль, сам того не бажаючи, став каталізатором становлення українського лідера. Так само і тепер, коли в нинішніх умовах значною мірою за рахунок безглуздих дій нинішніх господарів Кремля, формується новочасний лідер української нації – Надія Савченко, яка насамперед має власні чесноти як українець і має шанс у майбутньому сповна врахувати досвід згаданих лідерів української нації та всіх інших попередніх наших поколінь. Саме подібним чином, через ув’язнення, формувалися лідери багатьох націй.

Так само і Надія Савченко має всі шанси стати національним лідером, новим обличчям в українській політиці.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.