Чому Україна відновила поставки російського газу

1 коментувати
Повідомлення про відновлення постачань російського газу в Україну на тлі фактичної війни я сприймаю як відродження корупційних схем

Ще в 2008-2009 році в Україні починалися розмови про реалізацію проекту так званого "великого реверсу" з Європи. За оцінками експертів, цей проект міг би забезпечити нашій країні до 30 млрд кубометрів імпортного газу.

Цих обсягів, Україні було б цілком достатньо, але, на жаль, далі розмов справа не зайшла. Замість цього надходять повідомлення про те, що "Газпром" відновлює постачання російського газу в Україну. На тлі фактичної війни я сприймаю цю інформацію як відновлення якихось корупційних схем. У мене немає доказів, але є підозри. Мабуть, це комусь вигідно.

Ми досі так само залежимо від Росії, і імпортуємо у неї відсутні 10-12 млрд кубометрів блакитного палива, хоча цього можна було уникнути.

Крім проекту великого реверсу, були ідеї щодо налагодження в Україну поставок зрідженого газу. Польща вже реалізувала цей проект. У них це зайняло 5-6 років, але на сьогодні залежності від російського газу немає. За півтора року нової влади українські чиновники могли хоча б почати підготовку до реалізації подібного проекту. Але ми тільки говорили багато, а робили мало.

Ми багато говорили, але мало робили

Щодо успіхів України в енергозбереженні: споживання таки знизилося. Однак це пов'язано, в першу чергу, з тим, що Крим анексований і зупинена значна частина промисловості Донбасу. В результаті ми вийшли на споживання в 42 млрд кубометрів газу на рік. З них 20 млрд кубометрів видобуваються в Україні, ще 14,5 млрд - ми можемо імпортувати з Заходу, а решта – з Росії. Насправді з Заходу імпортується менше. Приміром, з Норвегією укладено контракт на імпорт лише 1,5 млрд кубометрів. Це дуже мало.

Звичайно, легко критикувати чужу роботу. Я розумію, наскільки складно приймати рішення в нинішній ситуації. Але я також переконаний, що поки по Україні йдуть чотири труби, які не завантажені навіть на половину, і є готовність Словаччини брати участь у реалізації проекту з великого реверсу, то цим потрібно скористатися.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.