Ті, хто воює за Україну. Добровольці-іноземці залишилися поза законом

3 коментувати
Прийняті, нехай і хороші, закони ніяк не допоможуть тим, хто воював на Майдані і на фронті

Верховна Рада прийняла два закони, що стосуються іноземців на війні. Перший документ дозволяє громадянам інших країн служити за контрактом у Збройних силах України, а другий спрощує процедуру отримання українського громадянства для тих, хто перебуває в Україні на законних підставах і служить в ЗСУ "в установленому законом порядку".

Закон, безумовно, корисний - після його прийняття, впевнений, знайдеться достатня кількість бажаючих вступити до лав української армії. Вважаю, що найбільше буде таких бажаючих з Російської Федерації та Білорусі. Тепер незадоволені опозиціонери з дикої авторитарної Росії чи супротивники сільської диктатури Лукашенка зможуть послужити Україні на законних підставах.

Разом з тим, ці документи абсолютно не вирішують питання тих, хто вже воює на Сході країни з першого дня бойових дій і тих, хто був на Майдані під час зимових революційних подій.

Цілком очевидно, що підписувати контракт з ВСУ можуть люди, які законно перебувають на території країни, однак переважна більшість (якщо не всі) добровольці-іноземці знаходяться тут в якості нелегалів. І це природно - спробуйте уявити, що було б з іноземцем-активістом Майдану, бійцем українського Добровольчого корпусу "Правий сектор" або бійцем батальйону ОУН, якщо б він спробував виїхати в Москву, Мінськ або Грозний для отримання довідок на отримання громадянства або просто для продовження терміну перебування в Україні. Приклад українського режисера Олега Сенцова, який отримав 20 років позбавлення волі тільки за підозру у зв'язках з українськими націоналістами - яскраве пояснення того, чому всі бійці є нелегалами.

За рік страшної війни, за щоденний ризик бути вбитими бійці заслужили відпочинок

Таким чином, утворюється замкнене коло: ми не можемо отримати довідки для легального перебування в Україні, отже, не можемо вступати до лав Збройних сил, а отже, закон про спрощену процедуру отримання громадянства на нас не поширюється. Є й інші проблеми - для того, щоб претендувати на громадянство, необхідно прожити в Україні кілька років, однак Майдан і війна почалися не кілька років тому, а взимку 2013 року, так що і тут революціонери і бійці не підпадають під правила як чинного, так і нового закону. Є і ще один момент - не факт, що частина бійців, які воювали більше року, захочуть і далі служити. Думаю, за рік страшної війни, за оборону Донецького аеропорту, за службу без підтримки держави і щоденний ризик бути вбитими вони заслужили відпочинок. Вони вже виконали свій обов'язок перед країною, серед них є поранені та контужені, є люди, психологічно виснажені війною, є ті, які просто не пройдуть медкомісії або не підійдуть за віком. Відправлятися прямо з передової в казарми захоче не кожен, хоча, впевнений, що бажаючих служити в ЗСУ буде достатньо.

Виходить, що ухвалені (нехай і хороші) закони ніяк не допоможуть тим, хто воював на Майдані і на фронті. Тим, хто кинув все - країну, сім'ю, роботу, колишнє життя.

Їм може допомогти тільки одне. Президент Петро Порошенко має виконати свою обіцянку. А він, нагадаю, ще 2 грудня минулого року з трибуни Верховної Ради пообіцяв дати громадянство тим, хто воює за Україну.

Настав час виконувати свої обіцянки.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.