Скільки коштує право бути підприємцем в Україні

23 січня, 08:03
1341
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З 1 січня знову зросли штрафи для підприємців за порушення трудового законодавства

Відтепер за оформленого з порушеннями чи не за трудовим договором працівника нараховуватимуть штраф понад 125 тис грн. А за недопуск контролерів до навіть незаконної перевірки на підприємстві – 417 тис грн.

Уявіть собі, що означають подібні суми для звичайного підприємця. Особливо, якщо він живе і працює в невеликому містечку. Де часто підприємець зайнятий тим, щоб вистачило втриматися на плаву, оплатити рахунки і забезпечити власну сім’ю.

І ось в цій ситуації до вас приходять контролери і кажуть: плати. Не декілька тисяч гривень. Плати сотні тисяч. Немає? Відповідатимеш власним майном. Відчуваєш власну правоту? Добре, йди в суд, і там, витрачаючи гроші на юристів, розпочинай нерівну боротьбу з державою.

Це не вигадки. Це сувора реальність, в якій щодня живуть сотні тисяч підприємців по всій країні. З кожним місяцем цей пресинг посилюється. За дев’ять місяців минулого року Державна служба праці оштрафувала українських підприємців на 1,23 млрд грн.

Це не вигадки. Це сувора реальність

Якщо не зупинити цей каток, у 2019-му ця сума зросте і ми здобудемо «піррову» перемогу. В бюджеті, начебто, з’являться додаткові кошти, натомість багато підприємців перестануть працювати. Врешті-решт робочих місць стане менше, а безробітних – більше.

Що потрібно зробити, щоб над підприємцями перестав висіти дамоклів меч?

Посилювати громадський тиск! Підприємці, громадські організації, місцеві ради, депутати мусять наполягати на зміні правил і продовжити ту справу, яку почали одразу після підвищення штрафів для роботодавців.

Що за цей час вже вдалося? Розробити і зареєструвати в парламенті законопроект про зниження штрафів та супутні проекти, законопроекти були схвалені в комітеті ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та соціального забезпечення.

Чому це важливо?

Тому що не можна усіх, хто вчиняє адміністративні правопорушення, у тому числі хабарників, штрафувати на 300-600 грн, а підприємців – на сотні тисяч гривень. Тому що не можна антиконституційними постановами Уряду розв’язувати руки контролерам і створювати умови для терору над роботодавцями та корупції. Тому що країна, в якій за право бути підприємцем потрібно сплатити до півмільйона гривень, не має шансів вибратися зі злиднів.

Ось з таких пазлів, як цей, і складається наше майбутнє. Тому стоїмо на своєму, об’єднуємося та повертаємо право підприємцям жити і працювати у власній країні.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Люди

Вчора, 14:04

article_img
Віддалений гавкіт собак. Інтерв’ю з командою фільму про війну на сході України, який претендує на Оскар
Наукпоп

Вчора, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Країни

Вчора, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку