Небезпечний момент для Японії. На що може піти Китай і якою буде відповідь Токіо

5 лютого, 21:30
Ексклюзив NV
Ніхто не знає напевно, чи піде Сі Цзіньпін на такий величезний ризик

Ніхто не знає напевно, чи піде Сі Цзіньпін на такий величезний ризик

У найближчі тижні і місяці ми спостерігатимемо за зміною політики Японії, оскільки вона стикається з Китаєм, що розширюється, і загрозою китайського вторгнення на Тайвань

Вперше надруковано на americanpurpose.com. Колонка опублікована з дозволу редакції

Я повернувся з поїздки до Японії разом з кількома колегами з Інституту Фрімена Споглі. Поїздка була організована керівником японської програми FSI Кіотеру Цуцуї, і в ній взяли участь експерт з демократії (і член ради директорів American Purpose) Ларрі Даймонд та д-р Оріана Мастро, експерт з китайських збройних сил Азійсько-Тихоокеанського дослідницького центру FSI імені Шоренштейна та офіцер розвідки ВПС запасу.

Відео дня

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда зустрівся з Джо Байденом 13 січня і вразив Білий дім, оголосивши про план своєї країни подвоїти витрати на оборону з 1% до 2% ВВП. Це рішення знаменує величезну зміну в японських поглядах, порівнянну з Zeitenwende (переломним моментом) у Німеччині у березні минулого року, коли канцлер Олаф Шольц оголосив про аналогічне збільшення видатків на оборону.

Після 1945 року і Японія, і Німеччина відмовилися від мілітаризму та частини свого суверенітету, передавши себе під захисне крило США. Це було оформлено американо-японським договором про безпеку та членством Німеччини в НАТО. Обидві країни також зазнали величезних культурних змін, оскільки покоління, яке пережило війну та поразку, зосередило свою увагу на економічній конкуренції і стало рішуче пацифістським. Перед вторгненням Росії в Україну новому поколінню тепер необхідно відкинути цей пацифізм і прийняти реальність того, що воєнний конфлікт залишається реальною можливістю в найближчому майбутньому.

Zeitenwende Японії, як і Німеччини, буде повільним і нерішучим

Багато чого було написано про коливання та відмову Німеччини від своїх обіцянок про підтримку України. Однак днями ця думка уряду змінилася. У найближчі тижні і місяці ми побачимо аналогічні коливання з боку Японії, оскільки вона стикається з Китаєм, що розширюється, і загрозою китайського вторгнення на Тайвань.

Показати ще новини
Радіо NV
X