Снайпери та вогньові точки. Щоденник Майкла Щура

0 коментувати
Сьогодні ми тренувалися на полігоні та вчилися стріляти зі снайперської СВД

(предыдущие дни читайте здесь)

День сорок восьмий

Підйом о 6:00. Отримуємо зброю.  Сніданок. Вихід на тактичне поле. Висуваємося на позицію.

Сьогодні ми рухалися за схемою, коли всі сектори за маршрутом нами прикривались. Тобто йде група, хтось пересувається, його в цей момент прикривають. Він займає позицію і починає тримати свій сектор і тоді пересувається наступний. І так далі. Не все, звичайно, виходить добре. Але інструктори нас по ходу поправляли.

Коли дійшли, то на місці ми поділились на дві групи. Одна зайняла позицію захисту, інша відійшла на певну відстань і мала непомітно підійти. Ми підходили.  Домовились про проміжну точку збору "біля он того дерева". Вирушили.

Важко, скажу я вам, постійно зігнутому бігати, повзати з наплічником, автоматом і так далі.  Потім ще снайпери з нашої групи пішли повзти в траві, а ми взяли їх наплічники. І отак лежиш перед дорогою. В тебе два наплічника, два АК та завдання швидко і тихо перетнути дорогу попереду. Переповзти чи, пригнувшись, перебігти? Сил ні на те, ні на інше немає. А рухатись треба. Перебігаю. Ноги підгинаються.

Зараз трохи "пообурююсь". Так нечесно! Мене на таке не тренували! "Напівприсядки", якими ми ходили вчора, були розраховані лише на один наплічник і на один АК. Не на два! "Обурення" завершене.

Отже, перебігаю. Ноги підгинаються. Шумно валюсь з того боку дороги. На мене шиплять всі з групи, бо шум я підняв хороший.  Потроху підбираємося до "он того дерева". Але наша трійка в тилу групи трохи відстала, бо біля "он того дерева" ходив хтось з команди противника, і ми не могли переміщатись.

Стріляли з 200 м. З чотирьох куль дві влучили в мішень. Куди влучили ще дві - невідомо

Коротше, коли я прийшов до "дерева", наших там вже не було. Відстав. Довелось доганяти.  Догнав. Пересуваємось. І тут звучить команда "всім зібратись". Вправа завершена. Коротше, нікого я не виявив. Наші снайпери здалеку когось з "їхніх" бачили, але зблизька так нікого і не знайшли.

Потім малювали картки вогню. І повернулись назад.

В казармі на одного снайпера чекала посилка. "Кікімора" від волонтерів. Із нею приїхала записка. При нагоді дякую Волонтерському центру і волонтеру Генадієві Михайловичу з Чернігова за цю кікімору від імені снайпера, якому вона дісталась. Зараз зібрали речі. Завтра - на полігон.

День сорок дев’ятий

4:30 підйом. Отримуємо зброю. Сніданок. Йдемо на потяг. Будемо їхати на полігон.

Там щось на колії поламалось, тому ми сідаємо на потяг не на станції, а йдемо пару км в напрямку полігону. Там сідаємо на потяг. І далі - на полігон.

На полігоні - стрільби. По чотири ріжка.

Головним враженням сьогоднішнього дня є стрільба з СВД. Снайпери дали постріляти. Це круто. Це складно. Це не просто ліг, прицілився і вистрілив. Це - правильно ліг, правильно поклав ноги, правильно поклав голову. Правильно поклав ліву руку. Правильно праву руку. Мізинець правої руки, безіменний і середній палець поклав правильно. Великий палець - правильно. І, само собою, вказівний. Потім треба правильно дихати. Правильно дивитись у приціл. Якщо хоча б щось неправильно, куля не влучить.
Стріляли з 200 м. З чотирьох куль дві влучили. Досить непогано влучили. Куди влучили ще дві - невідомо.

Потім вечеря і сон.

Текст публикуется с разрешения автора.

Продолжение дневника Майкла Щура будет опубликовано в разделе «Мнения». Следите за обновлениями

Больше мнений здесь

Оригинал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.