Протитанкові гранати та коктейлі Молотова

1 коментувати
Іспити, тести, переселення і приїзд волонтерів – так пройшли останні два дні в армії

(попередні дні читайте тут)

День двадцятий

Нас повели кидати гранати. Поки перші два взводи кидали (у них був іспит), інших відвели неподалік, щоб ми там чекали. Місце, де ми чекали, - закинуті навчальні приміщення. Походивши по них трохи - пофотографував.

Потім у нас покликали. Спершу почали з того, що показали, як готується коктейль Молотова. Кожен налив у пляшку суміш і заткнувши горло пляшки шматою. Там, як виявилось, не все просто з тім, як зробити цей шнур, щоб він ні в пляшку не впавши, ні з пляшки не випав.

Цікаво, чи будуть коли-небудь викладати збирання барикад з шин на швидкість?

Згодом ми кинули цей коктейль Молотова в бетонну споруду. Потім - гранати. Одягся у бронежилет, каску і побіг.

Гранаті видають між тим місцем, де всі чекають своєї черги, щоб кинути, і окопом, з якого кидають. Отже, добіг я до «складу» з гранатами. Бачили РГД і ще одну протитанкову кумулятивну (вибачте, але за день мені вивітрилась її назва). Запали окремо, все окремо. Скручувати їх треба вже перед кидком. До моменту скручення «гранатами можна у футбол грати», так мені пояснили пізніше. Але це мені пояснили вже після того, як я перелякався, заспокоївся, знову перелякався, знову заспокоївся і кинув гранату.

Події, які зараз відбуваються, зводять докупи особливих людей зі схожими цінностями

Отже, я біжу до окопу. В руках у мене розібрана граната, якою полюють на танки, і я боюся впасти. Прибігаю. Першою я кидаю кумулятивну протитанкову гранату. У неї є парашут, який їй дозволяє правильно приземлитись на танк. Капітан пояснює, як привести її в бойове положення. Я скручую, розгинаю вусики, витягаю кільце і кидаю подалі. Ми присідаємо. Я думаю: цікаво, а вона вже приземли...бабаххх...лась?

Приземлилася.

Беру другу гранату, капітан пояснює, що з нею робити. Роблю. Розгинаю вусики, витягаю кільце, кидаю. Трохи довша пауза. І теж бабах. Трохи менший. Біжу назад і радію. Перший раз в житті я кидав гранату. Свято.

Далі ми чекали, поки всі інші докидають. Нашу групу відправляють на інший навчальний пункт. Тут нам інструктор показує, як можна з допомогою запалу від гранати і пластикової пляшки зробити непогану сигнальну розтяжку - це коли треба тільки звук.

Далі хлопці фотографувались біля танків. Потім - обід зі свіжими помідорами і цибулею. Потім приїхали волонтери, які будуть викладати тактичну медицину. Вони привезли нам кавун. Це дуже потішило всіх. Подарували нашій роті маскувальну сітку, а мені - плетений паракорд.

Ввечері ми відпросились до волонтерів у гості. Гітара, м'ятний чай і розмови про різне. Наприклад про те, як працівники однієї ІТ-фірми вирішили відраховувати 1,5% податок на солдатів, хоча вони його не мають платити. І про ті, як за рік вони зібрали 5 млн грн. А ще про те, що події, які зараз відбуваються, крім всього поганого, ще й зводять докупи особливих людей. Зі схожими цінностями і світоглядом. І це добре.

Отакий був вчорашній день.

День двадцять перший

На сніданок не ходів. Відпросився виспатись. Сьогодні у деяких людей з нашого взводу окрема програма. Тести, переселення і т. д. Тому можна було встати о 8:00.

Тестів було багато. Складали довго. Потім переселення. Тепер я живу у новому місці.

Які тести і чому переселення? Зараз триває відбір людей у кілька експериментальних груп. Моя функція - описувати, як триває підготовка цих експериментальних груп тут у Десні. Експериментальних з різних боків: з точки зору фізпідготовки, з точки зору тактики і т. д. Принаймні, так нам про них говорили.

Зараз нас переселили з нашого попереднього місця. Через деякий час, можливо, відселять взагалі окремо від усіх.

Оце все.

Завтра підйом зранку, і на рукопаш. А іще сьогодні йшов дощ і стало прохолодніше.

Текст публікується з дозволу автора.

Продовження щоденника Майкла Щура буде опубліковано в розділі «Думки». Слідкуйте за оновленнями

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.